1. خانه
  2. >
  3. کابینت های کاربردی و جدید سال 2023+تصاویر
کابینت های کاربردی و جدید سال 2023+تصاویر
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1401/9/7کابینت های کاربردی و جدید سال 2023+تصاویر


در متن به مواردی کاربردی برای بازسازی آشپزخانه اشاره شده است که می توانید از آن کمک بگیرید.

آشپزخانه جزء ضروری هر خانه است. جایی است که کل خانواده در طول روز دور هم جمع می شوند. علاوه بر این، مکانی عالی برای معاشرت در حین پختن غذا است. به همین دلیل است که هر زمان که به خانه جدیدی نقل مکان می کنید، ترجیح می دهید خانه ای را انتخاب کنید که دکوراسیون و ظاهر آن به دل شما بنشیند و همچنین کاربردی باشد. علاوه بر این، حتی اگر برای مدت طولانی در یک خانه زندگی می کنید و آشپزخانه خود را دوست دارید، هر چند وقت یکبار علاقمند به تغییر دکوراسیون و بازسازی آشپزخانه هستید. در ادامه به مواردی کاربردی برای بازسازی آشپزخانه اشاره شده است که می توانید از آن کمک بگیرید.

 

برای مشاهده و خرید کابینت های پیش ساخته و ارزان قیمت کلیک کنید!

 

 دفتر کار در آشپزخانه

 

در سال های اخیر و با آمدن کرونا دورکاری و کار در خانه معمول شده است، در نتیجه شما  برای انجام دادن کارهای خود به یک دفتر کار خانگی نیاز دارید. این دفتراحتیاج به فضا دارد اما از آنجایی که در گذشته اینطور نبوده، بیشتر خانه ها با این ذهنیت طراحی نشده اند و اتاق جداگانه ای برای دفاتر خانگی ندارند اما نگران فضای اضافی مورد نیاز نباشید. می توانید از گوشه ای از آشپزخانه خود استفاده کنید.

کابینت های بلند آشپزخانه برای شروع یک فضای مطالعه عالی است. می توانید همانند تصویر بازسازی کابینت ها را طوری انجام دهید که این فضا به بهترین نحو ممکن ایجاد شود و حتی با قرار دادن درب برای این کابینت بعد از اتمام کار درب کابینت را بسته و ظاهر آشپزخانه مرتب و یکدست دیده شود.

از آنجایی که بیشتر خانم ها طرفدار دورکاری و کار در منزل هستند، این میزکارها بسیار محبوب اند، زیرا آن ها بیشترین فعالیت و حضور در آشپزخانه را دارند.

 

ایجاد دفتر کاردر آشپزخانه

 

قهوه بار در آشپزخانه

 

 در آشپزخانه هایی با طراحی مدرن و جدید سعی بر این است که آشپزخانه ای با کابینت های یکدست نصب شود و هر گونه لوازم آشپزخانه از جمله توستر، ماکروویو، قهوه ساز و ... بیرون قرار داده نشود. برای این کار داخل کابینت ها محلی برای قرار دادن این لوازم در نظر گرفته می شود. 

 

قهوه بار در آشپزخانه

 

استفاده از شلف بجای کابینت در آشپزخانه

 

به جای کابینت در بعضی قسمت های آشپزخانه می توان از شلف یا همان قفسه استفاده کرد. داشتن قفسه های باز می تواند هزینه های ذخیره سازی آشپزخانه شما را به شدت کاهش دهد. همچنین نصب آن ها بسیار آسان است و وسایل شما را بسیار در دسترس قرار می دهند. از قفسه های باز می توان برای افزودن برخی عناصر تزئینی مانند گیاهان و انواع گلدان ها نیز استفاده کرد. 

اما قفسه های باز دارای معایبی هم هستند. زیرا حین پخت و پز، دود و بخار اجاق گاز به سمت بالا می رود و می تواند وسایل موجود در قفسه ها را چرب کند و باید بیشتر تمیز شوند. 

قفسه ها انواع مختلفی دارند، اگر فضای دیوار شما تمام شده است، قفسه های معلقی که از سقف آویزان شده اند بهترین راه برای جایگزینی کابینت هستند. آنها را می توان در مقابل پنجره ها نیز آویزان کرد، بدون اینکه مانع ورود نور روز از پنجره شما شود.

قفسه های معلق باید توسط یک متخصص نصب شوند تا به درستی آویزان شوند و بتوانند هر وزنی را تحمل کنند. می توانید قفسه های معلق خود را با طناب و تخته های چوبی بسازید تا ظاهری طبیعی داشته باشید.

 

مدل شلف جدید آشپزخانه در سال 2023

 

پنتری روم در آشپزخانه 

 

 در گذشته یک اتاق کوچک، گنجه یا کابینت که معمولاً در آشپزخانه یا نزدیک آن قرارداشت و مخصوص نگهداری مواد غذایی و وسایل آشپزخانه، وسایل آشپزی، ظروف چینی و... بود وجود داشت به این اتاق پنتری روم می گفتند اما از آنجایی که امروزه خانه ها بیشتر آپارتمانی و کوچک هستند، دیگر فضایی برای ساخت این اتاق وجود ندارد و در نتیجه باید از کابینت ها استفاده کنیم. این کابینت یک فضای کاربردی ایجاد می کند که در آن می توانید همه چیزهای فاسد نشدنی را ذخیره کنید، در اینصورت هنگام آشپزی آنها را بطور منظم و یک جا در دست خواهید داشت . طرح های متنوعی برای در مورد کابینت های پنتری وجود دارد که شما می توانید با توجه به عوامل متعددی که بزرگترین آنها میزان فضای موجود در آشپزخانه شماست، تصمیم بگیرید که کدام سبک برای آشپزخانه شما بهترین است. 

بطور مثال اگر فضای آشپزخانه کوچکتری دارید، کابینت آشپزخانه توکار به احتمال زیاد بهترین گزینه شما خواهد بود. این کابینت ها در حین طراحی ، در داخل کابینت شما یا داخل دیوار قرار می گیرند.این سبک از پنتری خیلی کاربردی و زیباست و از آنجایی که  داخل دیوار قرار  دارد، فضای آشپزخانه همیشه مرتب و منظم است و در عین حال فضای ذخیره سازی را افزایش می دهد. یا می توانید از پنتری مستقل استفاده کنید، این نو ع پنتری را حتی در جایی غیر از آشپزخانه می توان قرار  داد که  در آن کشو، قفسه و غیره تعبیه شده و حتی می توان از درب شیشه ای برای آن استفاده کرد همانند بوفه که لوازم دکوری و ظروف چینی زیبا را در آن می گذارند.

 

پنتری روم در آشپزخانه