1. خانه
  2. >
  3. آشنایی با کابینت رومی آشپزخانه شیک و سلطنتی+انواع آن
آشنایی با کابینت رومی آشپزخانه شیک و سلطنتی+انواع آن
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1401/4/4آشنایی با کابینت رومی آشپزخانه شیک و سلطنتی+انواع آن


کابینت رومی نوعی کابینت چوبی است که بسیار پرطرفدار‌ می‌باشد. این کابینت با حکاکی هایی دست ساز تزئین شده است که باعث می شود کابینت یک نمای سنتی و شکیل به منزل شما دهد.

سبک کابینت رومی، تاریخ باستان ایتالیا را تداعی‌ می‌کند. این کابینت ها بیانگر هنر استادانی مانند میکل آنژ و برنینی هستند که قصرها، بناهای تاریخی و کلیساهای باشکوه شهر ابدی را خلق کرده اند. بخصوص رویه مرمری کابینت آشپزخانه را جذاب تر‌ می‌کند.  

قوس رومی یک انحنای خفیف است که در بالای برخی از پانل‌‌های درب کابینت ظاهر‌ می‌شود. این قوس بیشتر روی کابینت های هوایی قرار داده می شود و کابینت های زمینی بیشتر ساده و بدون قوس هستند. هنگام طراحی آشپزخانه با درب های بالای قوسی،‌ می‌توانید یک نوع قوس را برای همه درب‌ها یا فقط کابینت‌‌های هوایی انتخاب کنید. ظاهر کشوها نباید دارای قوس باشد. درب‌‌های قوس دار نیاز به زمان و مهارت بیشتری دارند و بنابراین کمی گران تر هستند.

طاق‌‌های رومی از نظر سبک و معماری، کلاسیک محسوب‌ می‌شوند و آشپزخانه ای با ظاهری سنتی و در عین حال شیک ایجاد می کنند.

یک قوس رومی را‌ می‌توان با چندین عنصر کابینت دیگر مانند پانل‌‌های درب های برجسته یا درب‌‌های شیشه ای ترکیب کرد. کابینت سازان، درب های طاق رومی را از چندین نوع چوب و انواع روکش‌ می‌سازند. این به صاحبان خانه اجازه‌ می‌دهد تا از درب های قوسی رومی که با بقیه کابینت‌‌های آشپزخانه سازگار است لذت ببرند. 

کابینت رومی برای آشپزخانه‌‌های کوچک مناسب نیست ولی در مقابل آشپزخانه‌‌های بزرگ را به فضایی بسیار شیک و سلطنتی تبدیل‌ می‌کند.

 

انتخاب کابینت رومی

 

تزیینات چوبی منحصر به فرد و سرستون‌‌های چوب حکاکی شده با الهام از دیوارهای معماری کلاسیک از ویژگی‌‌های کابینت رومی هستند.

کابینت آشپزخانه رومی دارای محفظه‌های بزرگ با دسته‌های ظریف و زیبا است. یک روکش مات، درب ها را پوشانده است. رگه‌های متنوع سنگ مرمر، نقاشی‌های ارزشمند دوران روم باستان را به یاد می‌آورد.

 در ساخت این نوع کابینت از رنگ‌‌های خنثی مانند سفید، مشکی، طوسی یا سبز فیروزه‌ای با حکاکی‌‌های طلایی هم استفاده‌ می‌شود.

معمولا از کابینت‌‌های رومی سفید برای ظاهری همه کاره که برای اکثر آشپزخانه ها مناسب است، استفاده می شود و کابینت‌‌های مشکی تیره برای آشپزخانه‌‌های مدرن مناسب است. یکی دیگر از گزینه های محبوب برای کابینت های رومی رنگ خاکستری می باشد. 

اکثر مشتریان هنگام انتخاب کابینت رومی، اندازه و شکل چیدمان آشپزخانه خود را در نظر می گیرند. بنابراین، آپارتمان‌های کوچک‌تر ممکن است به کابینت‌های کوچک و یا کابینت‌هایی که در گوشه آشپزخانه نصب می شوند نیاز داشته باشند تا از فضاهای تنگ به بهترین شکل استفاده کنند. مکان‌‌های تجاری بزرگتر، به کابینت های بزرگ و کابینت‌‌های زمینی برای چیدن وسایل آشپزخانه نیاز دارند. 

مدل کابینت آشپزخانه لوکس رومی به صورت دست‌ساز از چوب طبیعی تولید شده است. حکاکی‌‌های طلایی بر روی درب و کشوهای کابینت آشپزخانه با طراحی طبیعی و کاربردی خود حالتی بی نقص به مدل‌ می‌دهد. با انتخاب سنگ گرانیت درجه یک یا سنگ مرمر مخصوص روی پیشخوان آشپزخانه، مدل زیبایی در اختیار شماست. در مدل آشپزخانه کلاسیک رومی که از مواد درجه یک مقاوم در برابر آب و بخار استفاده می‌کند، در برابر ضربه‌های احتمالی درها و کشوها، با استفاده از ریل‌ها و لولاهای کشویی از حوادث احتمالی جلوگیری می‌شود.

 

دربهای کابینت رومی دارای قوس 

 

کابینت های بالایی، دارای درب هایی با حالت طاق کلیسای جامع، همه نگاه ها را به ظاهر کلاسیک و جذاب خود جلب می کند. 

 

انواع قوس درب کابینت رومی

 

قوس کلیسای جامع

 

درب کابینت قوس کلیسای جامع

 

قوس دوکلیسای جامع

 

درب کابینت رومی دو قوس کلیسای جامع

 

قوس ابرو

 

درب کابینت رومی قوس ابرو

 

3 نکته در مورد کابینت های دارای قوس (کابینت رومی)

 

ارتفاع سقف شما چقدر است؟

 

همانطور که قوس‌های بلند طراحی کلیسای جامع به سبک گوتیک تا سقف‌های بلند امتداد پیدا می کنند، در طراحی کابینت‌های دارای قوس باید به این نکته توجه کنید. مطمعنا استفاده از این سبک کابینت در آشپزخانه هایی که سقف بلندتری دارند باعث زیبایی بیشتر می شود.

 

رنگ بندی آشپزخانه شما چیست؟

 

بسیاری از متخصصان طراحی، استدلال می کنند که برای حفظ جذابیت سبک گوتیک کابینت های دارای قوس، چوب های تیره بیشتر استفاده شوند. گرچه در صورت علاقمند بودن به رنگ های روشن، استفاده از رنگ های روشن مانند سفید هم مانعی  ندارد. 

 

لولاها را تعمیر کنید

 

از آنجایی که درب های کابینت قوس دار سنگین هستند، باید در مورد لولاهای مورد استفاده در درب کابینت به خوبی فکر و با سازنده کابینت مشورت کنید تا بهترین، محکم ترین و با کیفیت ترین لولا را انتخاب کنید. در واقع لولای مورد استفاده باید استهلاک حاصل از استفاده روزانه از کابینت را کنترل کند.

 

کابینت رومی آشپزخانه