1. خانه
  2. >
  3. سه سبک برتر برای انواع درب کابینت و محبوب‌ ترین آن‌ها+عکس
سه سبک برتر برای انواع درب کابینت و محبوب‌ ترین آن‌ها+عکس
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/5/27سه سبک برتر برای انواع درب کابینت و محبوب‌ ترین آن‌ها+عکس


هنگام بحث در مورد انواع درب‌های کابینت، ما به مد اشاره نمی کنیم، هرچند که طرح و مدل درب‌ها و روکش آن‌ها عناصر مهمی در ایجاد یک سبک هستند، اما منظور ما نحوه ساخت، توصیف و طبقه بندی درب‌های کابینت توسط تولیدکنندگان است. از آنجایی که آشپزخانه های امروزی به طور یکپارچه با فضاهای نشیمن ارتباط دارند، سبک درب‌ها می تواند نقش مهمی در ظاهر، احساس و طراحی نه تنها آشپزخانه شما، بلکه کل خانه شما داشته باشد.

کابینت‌ها می‌توانند طراحی داخلی آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار دهند وآن را به فضایی با ظاهر مناسب‌تر و یا نامناسب تبدیل کنند، زیرا فضای زیادی از دیوار را اشغال می‌کنند و به عنوان یک نقطه‌ی مورد توجه بصری عمل می‌کنند.

در نتیجه، مطالعه در مورد انواع سبک های موجود برای کابینت و مزایا و معایب آن‌ها می‌تواند به شما در تعیین آنچه مناسب‌تر است کمک کند. به یاد داشته باشید، هیچ سبکی وجود ندارد که برای همه‌ی خانه ها مناسب باشد، بنابراین شما باید آنچه را که خوب به نظر می رسد و آشپزخانه شما را هم از نظر ظاهری زیبا می‌کند و هم از نظر اقتصادی برای شما مناسب است انتخاب کنید.

 

کابینت روکش جزئی

 

انواع درب کابینت: روکش کامل، کابینت توکار و روکش جزئی

 

روکش کامل

 

در سبک‌های کابینت کاملاً روکش دار، درب‌ها و کشوها تقریباً روی کابینت را می‌پوشانند و بر روی کابینت می‌نشینند این یک ظاهر پیوسته ایجاد می‌کند و شکاف‌های قابل مشاهده بین هر درب کابینت را به حداقل می‌رساند و لولا‌ها قابل مشاهده نیستند. از نمونه های این سبک، کابینت‌های ممبران هستند.

کابینت‌های روکش کامل به نوعی کابینت‌های قاب‌دار هستند و در اطراف و لبه کابینت یک قاب می‌سازند. همچنین این کابینت‌ها از فضای ذخیره سازی بیشتر و هزینه نصب کمتری برخوردارند.

 

کابینت توکار

 

درب‌های این نوع کابینت در داخل کابینت قرار می‌گیرند. و در صورت بسته شدن با سطح کابینت هم تراز می‌شوند. با استفاده از این نوع درب‌ها، لولا را می‌توان پنهان یا در معرض دید قرار داد. کابینت‌های توکار به دلیل ظاهر صاف و تمیز مورد توجه بسیاری از افراد هستند، اما برای ظاهر و کیفیت کابینت‌های توکار هزینه زیادی باید پرداخت شود. کابینت‌هایی که دارای درب‌های داخلی یا همان توکار هستند، کمترین میزان فضایرا برای نگهداری وسایل فراهم می‌کنند و اغلب نگهداری وسایل بزرگ را مشکل می‌کنند. از معایب کابینت‌های توکار مهارت و زمان لازم برای ساخت این نوع از کابینت‌ها است که قیمت کلی آن را افزایش می‌دهد.

 

کابینت روکش جزئی

 

این نوع درب‌ها از جمله استاندارد ترین طرح‌های موجود برای کابینت‌ها هستند. همانطور که از نام آن‌ها پیداست، این درب ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تا حدی سطح قاب کابینت شما را می‌پوشانند و با ایجاد مرز بین هر واحد کابینت، تفاوت اندکی با کابینت روکش کامل ایجاد می‌کنند. 

 


روکش کامل، کابینت توکار و روکش جزئی

برای مشاهده کابینت ارزان قیمت کلیک کنید!

 

محبوب ترین سبک درب کابینت:

 

درب‌های کابینت پنل برآمده

پانل برآمده یک قسمت مرکزی درب کابینت است که کمی بالا آمده و بالاتر از چوب اطراف است. پانل‌های بلند شده دارای طرح‌ها و سبک‌های مختلفی هستند. و این باعث می‌شود که طراحی درب کابینت شما چند بعدی شود. کابینت‌های پانل بلند معمولاً در همه آشپزخانه‌ها کاربرد دارد و برای طراحی‌های سنتی و مدرن ایده آل هستند.

 

درب‌های کابینت پنل فرورفته

درب پانل فرورفته دارای یک صفحه مرکزی پایین‌تر از قاب درب اطراف است که زاویه‌ها و قاب‌های مربع شکل را نشان می‌دهند که می‌تواند جذابیت و زیبایی کابینت شما را افزایش دهد. این نوع درب در سبک‌ها و رنگ‌های مختلف موجود می‌باشد که می‌تواند تقریباً در هر طرحی ادغام شود.

 

درب‌های کابینت شیکر(shaker)

کابینت‌های شیکر با ریل‌های ساده و پانل‌های مرکزی فرورفته قابل تشخیص هستند. این طرح ساده مکمل کاملی برای سبک‌های آشپزخانه سنتی و معاصر است. در واقع، این درب‌های کابینت در بسیاری از خانه‌های آمریکایی جزء اصلی هستند و به دلیل سادگی، دوام و تنوع، از محبوب‌ترین سبک‌های درب کابینت در بازار هستند.

 

درب‌های کابینت اسلب(Slab)

درب‌های کابینت اسلب اغلب به عنوان سبک اروپایی در نظر گرفته می‌شوند که دارای یک صفحه تخت هستند که برآمدگی یا فرورفتگی ندارند (یک تخته چوب کل قسمت جلوی درب یا کشو را تشکیل می‌دهد).این درب‌ها از یک قطعه متریال پیوسته ساخته شده‌اند و دارای سطوح صاف، بی عیب و طرحی کاربردی هستند که تمیز کردن سطح را آسان‌تر می‌کنند.

 

درب‌های کابینت(mullion)

این نوع درب کابینت با دو ماده ساخته شده است: شیشه و چوب یا یک ماده چوب مانند. این درب کابینت با داشتن یک پنل مرکزی شیشه‌ای، به شما امکان می‌دهد ظروف چینی و ظروف اصلی خود را در پشت یک سد محافظ به نمایش بگذارید. همچنین در سطوح مختلف، شفافیت ارائه شده توسط این طرح می‌تواند توهم عمق بیشتر کابینت را ایجاد کند.

 

انواع سبک درب کابینت

 

انواع سبک درب کابینت و آشنایی با آن‌ها می‌تواند شما را در انتخاب به آنچه که می‌خواهید کمک کند. همچنین در انتخاب خود به تناسب رنگ و قیمت آن نیز توجه کنید.