1. خانه
  2. >
  3. کابینت آشپزخانه ممبران یا وکیوم آماده چیست ؟
کابینت ممبران یا وکیوم چیست ؟
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/3/3کابینت آشپزخانه ممبران یا وکیوم آماده چیست ؟


مهم ترین بخش در خرید یا نصب کابینت، جلوه پایانی آن در آشپزخانه شما است. کابینت‌های آماده با روکش ممبران(membrane) یا وکیوم ظرافتی باورنکردنی و آرامشی وصف ناپذیری به آشپزخانه شما می‌دهد. البته باید به این موضوع نیز توجه کرد که کابینت ممبران علاوه بر زیبایی از دوام بسیار بالایی نیز برخودارد است.

ممبران یا وکیوم چیست ؟

ممبران از جنس PVC یا پلی وینیل کلراید می‌باشد. وکیوم یا ممبران در مقابل حرارت بسیار مقاوم هستند و انتخاب بسیار درستی در آشپزخانه به شمار می‌روند.

 

کابینت ممبران را چگونه تمیز کنیم؟

 

 

کابینت ارزان قیمت ممبران

 

تفاوت بین لمینت با ممبران در چیست ؟

کابینت‌های لمینت (laminate) از روکش پلاستیکی به اسم لمینت پوشیده شده‌اند. کابینت های لمینت معمولا براق هستند. آشپزخانه‌‌های دارای کابینت لمینت احساس سبک مدرن را به آشپزخانه القا می‌کنند. کابینت لمینت معمولا از چوب‌های ارزان قیمت با روکش لمینت ساخته می‌شوند. 

کابینت ممبران از ورقه‌های PVC ساخته می‌شود به همین دلیل از لحاظ قیمتی کمی گرانتر از کابینت‌های لمینت هستند. طراحی، تولید و نصب کابینت لمینت بسیار آسان تر از کابینت‌های ممبران است.

 

 

کابینت آشپزخانه ممبران با کابینت پلی اورتان چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

 

تفاوت بین کابینت پلی اورتان با ممبران در چیست ؟

پلی اورتان (Polyurethane) روکش نهایی و رنگ نهایی کابینت محسوب می‌شود. این رنگ از مخلوط رزین و سخت کننده ساخته می‌شود. این رنگ بر روی درب کابینت و کشو‌ها زده می‌شود تا فیبر یا ام دی اف را در مقابل رطوبت مقاوم سازد.

استفاده از رنگ پلی اورتان این امکان را می‌دهد که کابینت‌های خود را به هر رنگی که دوست دارید تا به آشپزخانه شما جلوه ی دیگری ببخشد استفاده کنید. رنگ پلی اورتان در کابینت در انواع مات، ساتن، نیمه براق و براق موجود می‌باشد.

همانند کابینت‌های لمینت نیاز به استفاده از نوار در لبه‌های کابینت احساس نمی‌شود. چرا که این رنگ به گونه‌ای است که لبه‌ها را نیز در بر می‌گرید و زدگی یا تفاوت رنگی قابل مشاهده نیست.

با این حال قیمت کابینت ممبران از کابینت‌های پلی اورتان پایین‌تر است. به همین دلیل ارینب بهترین انتخاب برای آشپزخانه شما را کابینت ممبران یا وکیوم می‌دانند. چرا که علاوه بر هزینه‌ی پایین‌تر نمای پایانی آشپزخانه شما روح سنتی و کلاسیک را برای شما به ارمغان می‌آورند.

 

برای مشاهده تفاوت کابینت پیش‌ساخته با کابینت سفارشی اینجا را کلیک کنید!

 

کابینت آشپزخانه ممبران با کابینت پلی اورتان چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

 

نتیجه گیری

بیشتر صاحب خانه‌ها به دنبال آشپزخانه‌ای با الهام از خانه های سنتی و معاصر هستند. کابینت‌هایی که علاوه بر مقاومت بالا و طول عمر بالا بتواند ظاهری امروزی با روحی سنتی داشته باشند. کابینت ممبران بهترین انتخاب برای این دسته از افراد به شمار می‌رود.

کابینت آماده و از پیش ساخته شده ممبران یا وکیوم orinab، علاوه بر کیفیت بالا و ظاهری منحصر به فرد، از قیمتی بسیار پایین تر نسبت به دیگر کابینت های سفارشی در بازار می‌باشند.  

پس زمان رو از دست نده و مستقیم از تولید کننده با کم ترین هزینه و اتلاف زمان از ارینب خرید کن!