1. خانه
  2. >
  3. تاثیر رنگ کابینت آشپزخانه بر دکوراسیون و روحیات افراد
تاثیر رنگ کابینت آشپزخانه بر دکوراسیون و روحیات افراد
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/4/7تاثیر رنگ کابینت آشپزخانه بر دکوراسیون و روحیات افراد


رنگ‌ها می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر عواطف و روان شما داشته باشند و باعث ایجاد آرامش، شادی، انرژی یا خستگی و غم شوند. آشپزخانه یکی از بخش‌های کانونی خانه به شمار می آید و قلب خانه است. بنابراین اگر در فکر تغییر دکوراسیون آشپزخانه با رنگ هستید، به دقت رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.در ادامه متن تأثیراتی که برخی از رنگ‌ها می‌توانند بر روحیه شما داشته باشند آورده شده است:

سفید 

 

کابینت‌هایی با رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ در میان خریداران هستند. نور خورشید را به خوبی منعکس می‌کنند تا فضای آشپزخانه شما به طور کامل روشن‌تر و بزرگ‌تر از آنچه که هست به نظر برسد. رنگ سفید مطابق همه سبک‌های مدرن، کلاسیک و سنتی است و هیچوقت از مد نمی‌افتاد. با انتخاب رنگ سفید برای آشپزخانه، طراحی و تطابق قسمت‌های دیگر آشپزخانه راحت‌تر می‌شود. گرچه کابینت‌های سفید بسیار محبوب هستند اما معایبی هم دارند. خراش، فرسایش و آلودگی‌های روزمره مانند لکه‌های انگشت و گرد و غباررا بیشتر از رنگ تیره نشان می‌دهند و نیاز به مراقبت و تمیزکردن ببشتری دارند.

 

کابینت آشپزخانه سفید رنگ

   

قرمز

 

رنگ قرمز به عنوان رنگی انرژی زا شناخته می‌شود و افزودن رنگ قرمز می‌تواند راهی عالی برای افزایش انرژی در فضای کسل کننده آشپزخانه شما باشد. از طرفی فضای سرد را به فضایی گرم و زیبا تبدیل می‌کند. همچنین باعث افزایش اشتها می‌شود بنابراین اگر می‌خواهید مهمانان شما هنگام ورود به آشپزخانه اشتهای لازم را داشته باشند، گزینه بسیار خوبی است. همچنین می‌توانید فضای آشپزخانه کم نور خود را با کمک رنگ قرمز براق، بهترکنید. ولی باید دقت داشت که استفاده بیش‌ازحد از این رنگ پرشور سبب ایجاد هیجان و استرس بی‌مورد در افراد می‌شود بنابراین در میزان استفاده از این رنگ باید دقت کرد. انتخاب تناژ رنگ قرمز بستگی به سلیقه فردی دارد، اگر به فضایی گرم‌تر و پرحرارت‌تر احتیاج داشته باشید باید از رنگ قرمز با تناژ نارنجی استفاده کنید و اگر فضای سردتر را ترجیح می‌دهید رنگ قرمز با تناز آبی بهترین گزبنه برای شما می‌باشد.

 

کابینت آشپزخانه رنگ قرمز

 

زرد

 

رنگ زرد به آشپزخانه روشنایی می‌بخشد و فضا را روشن‌تر و پذیراترمی کند، رنگ عالی و گرم کننده‌ای است که می‌تواند روحیه شما را تقویت کرده و احساسات خوبی را القا کند، باعث بهبود فعالیت‌های ذهنی، تقویت حافظه و بالا بردن احساس خوشایند و دلنشین در آشپزخانه می‌شود، از مهم‌ترین رنگ‌هایی است که روانشناسان برای درمان افسردگی به بیماران توصیه می‌کنند و یک رنگ محبوب برای آشپزخانه شناخته می‌شود. ولی باید دقت شود استفاده بیش از اندازه از آن، تحریک پذیری، خصومت و تبعیض را افزایش می‌دهد. به طور کلی رنگ زرد روشن برای القای حس خطر و رنگ زرد تیره برای القای شادی، لذت و تازگی است. 

 

کابینت‌های آماده چه نوع کابینت‌هایی هستند؟

 

کابینت آشپزخانه زرد رنگ

 

نارنجی

 

رنگ نارنجی را می‌توان یکی از منابع انرژی زا در پالت‌های رنگی موجود دانست، همانند پرتقال که با قابلیت افزایش انرژی، می‌تواند مانند یک فنجان قهوه شما را برای شروع یک صبح زیبا و پرانرژی کمک کند. اگر می‌خواهید هر روز در آشپزخانه خود احساس نشاط و شادی کنید، رنگ نارنجی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.از طرفی به آشپزخانه ظاهری مدرن و خوش ترکیب می‌دهد. به یاد داشته باشید، اگر به طور طبیعی بیش فعال هستید و یا خیلی زود عصبانی می‌شوید، نباید از رنگ نارنجی تند استفاده کنید. از آن‌جایی که گاهی رنگ نارنجی حس و حالی روشن دارد، بهتر است از رنگ‌های نارنجی‌ای استفاده کنید که در آن‌ها مقادیر اندکی رنگ قهوه‌ای یا زرد به کار رفته است. این کار باعث می‌شود رنگ نارنجی مورد نظر به زیبایی در فضا بدرخشد. ترکیب رنگ جذاب نارنجی با نورپردازی رنگ های خنثی عالی می‌شود. در پایان اگر فکر می‌کنید رنگ نارنجی برای کابینت‌ها مناسب نیست می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای کابینت‌ها استفاده کنید و جزیره آشپزخانه و لوازم جانبی از قبیل حباب لامپ‌ها یا لوازم تزئینی را به رنگ نارنجی انتخاب کنید.

 

 

کابینت آشپزخانه نارنجی رنگ

 

سبز

 

در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در طراحی داخلی، سبز است و تأثیر آرامش بخشی بر روحیه شما دارد. اگر دوست دارید آرامش بیشتری در آشپزخانه خود داشته باشید، رنگ سبز گزینه بسیار خوبی است زیرا این رنگ منعکس کننده روح طبیعت در منزلتان است و می‌تواند به شما و اعضای خانواده‌تان کمک کند تا استرس خود را کاهش دهید و برای آشپزخانه‌هایی با فضای سرد بسیار ایده آل است و باعث تعادل و هماهنگی می‌شود. رنگ سبز هم قابل استفاده برای طرفداران سبک  مینیمال (Minimal) و هم سبک کلاسیک (Classic) و سنتی است. که این دو گروه به تزتیب می‌توانند از سایه‌های روشن مثل سبز نعنایی و سایه‌های گرم‌تر و قوی‌تر سبز، مثل سبز زیتونی استفاده کنند. این نکته قابل ذکر است که اگر تمایل به استفاده از رنگ سبز برای کابینت‌های آشپزخانه خود نیستید می‌توانید با گلدان‌های طبیعی در آشپزخانه حس آرامش و زندگی را به آشپزخانه خود بیاورید.

 

کابینت آشپزخانه سبز رنگ

 

آبی

 

برای داشتن آشپزخانه‌ای با محیط آرام با حس خوشبینی، امید و شادابی رنگ آبی را در فضا بگنجانید. رنگ آبی تأثیرات زیادی از جمله کاهش فشار خون و کاهش ضربان قلب بر بدن دارد، آرامش بخش‌ترین و آرام‌ترین رنگ می‌باشد. اما به این نکته توجه داشته باشید این رنگ باعث ایجاد حس سردی و بی روح بودن فضا می‌شود. بنابراین بهتر است از این رنگ زیبا برای کابینت آشپزخانه به طور انتخابی و ترکیب با رنگ‌های دیگر مانند سفید و طلایی و نقره‌ای استفاده کنید.

 

کابینت آشپزخانه آبی رنگ

 

قهوه‌ای

 

از نظر روانشناسی رنگ قهوه ای جزو رنگ‌های گرم و طبیعی است و بسیار برای آشپزخانه مناسب است مخصوصا اگر از متریال (Material) چوب در آن استفاده شده باشد. آشپزخانه‌هایی با متریال (Material) چوب فضایی گرم و صمیمی به وجود می آورند که برای آشپزخانه بسیار خوشایند است. کابینت‌های قهوه‌ای هیچگاه از مد نمی‌افتند و قدیمی نمی‌شوند. رنگ قهوه ای به دلیل تضادی که با رنگ های روشن دارد گزینه مناسبی برای دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه است. کابینت‌های رنگ تیره ظاهر آشپزخانه را شیک و مدرن می‌کنند. اما  استفاده از رنگ قهوه‌ای به تنهایی ممکن است منجر به یکنواختی محیط و خستگی و یکنواختی شود بنابراین بهتر است از ترکیب این رنگ با کرم استفاده شود.

 

برای خرید کابینت با پایین‌ترین قیمت کلیک کنید!

 

کابینت آشپزخانه قهوه ای رنگ

 

در پایان به یاد داشته باشید، برای انتخاب رنگ کابینت‌‌های آشپزخانه خود باید به ابعاد مکان، میزان نورگیر بودن آن و میزان ارتباطی که با سایر فضای منزل دارد توجه کرد، که در این راستا می‌توان از نظرات تخصصی طراحان استفاده کرد و اینکه حتی اگر به دنبال طراحی کابینت آشپزخانه با رنگ خنثی هستید که همیشه محبوب باشد. می‌توانید از کابینت‌هایی با رنگ خنثی استفاده کنید و در عوض با لوازم جانبی خود کمی رنگ به آشپزخانه اضافه کنید.