1. خانه
  2. >
  3. بهترین طرح‌های کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه های آپارتمانی کوچک
بهترین طرح‌های کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه های آپارتمانی کوچک
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/4/1بهترین طرح‌های کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه های آپارتمانی کوچک


امروزه با توجه به افزایش آپارتمان نشینی و کوچک شدن فضای داخلی خانه‌ها شاید یکی از دغدغه های بزرگ هرخانمی در دکوراسیون خانه، آشپزخانه کوچک باشد اما می‌توان طراحی کابینت آشپزخانه را طوری انجام داد که از حداقل فضا بیشترین استفاده را کرد و فضای آشپزخانه را به محیط دلخواه تبدیل کرد. در ادامه مطلب ایده هایی برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک آورده شده است:

افزایش ارتفاع کابینت‌های دیواری

 

 برای استفاده مفید از فضای بالای آشپزخانه، می‌توان کابینت‌های دیواری را با ارتفاع بیشتری ساخت.

 

برای خرید کابینت با پایین ترین قیمت اینجا را کلیک کنید!

 

استفاده از جزیره چرخ دار

 

ممکن است در آشپزخانه فضای لازم برای افزودن جزیره را نداشته باشید، بنابراین می‌توانید از جزیره چرخ دار استفاده کنید تا هر زمانی که به آن احتیاج داشتید آن را در هر قسمت از آشپزخانه که مشغول به کار هستید جلوی دستان بیاورید و از آن به عنوان میز کار استفاده کنید یا وقتی مهمان‌ها می آیند، آن را به اتاق نشیمن یا جایی دیگر منتقل کنید و کسی متوجه این موضوع نشود.

 

جزیره چرخ دار در آشپزخانه های کوچک

 

استفاده از دستگیره‌های مخفی برای کابینت‌ها

 

دستگیره‌ها معمولا فضای زیادی را اشغال می‌کنند و از آنجایی که دستگیره مخفی یا پنهان در داخل کابینت آشپزخانه نصب می‌شود بنابراین استفاده از دستگیره‌های مخفی باعث می‌شود فضای بیشتری در اختیار داشته باشیم. ابزار به کار رفته در دستگیره‌های مخفی آشپزخانه مکانیکی یا آهن ربایی است و این امکان را به مصرف کننده می دهد که با فشار درب کابینت آن را به راحتی باز کند. در واقع فنری که در این دستگیره به کار رفته است، درب را باز می کند. 

 

دستگیره های مخفی برای کابینت ها

 

استفاده از فضای مخفی داخل کابینت

 

برای آشپزخانه‌های کوچک، سازماندهی ضروری است.از فضای داخلی کابینت‌ها نهایت استفاده را بکنید. می‌توانید برخی لوازم پرکاربرد آشپزخانه همچون کفگیر و همزن و غیره که مایل نیستید روی کابینت قرار دهید را با تعبیه ی کشویی خاص در فضای مخفی جاسازی کنید تا مانع شلوغ دیده شدن آشپزخانه شود.

 

اکسسوری های کابینت

 

 استفاده از سبد سوپری مارکتی داخل کابینت آشپزخانه

 

عمق بعضی از کابینت‌ها زیاد است و بخاطر دور بودن قسمت عقبی کابینت به سختی از انتهای آن‌ها می‌توان استفاده کرد و معمولا قسمت عقبی کابینت بی استفاده می‌ماند. سبدهای سوپرمارکت که این روزها در بازار زیاد است می‌تواند آن فضای انتهایی را برایتان زنده کند.

 

سبد سوپرمارکتی داخل کابینت

 

 

سبدهای آبچکان کابینت آشپزخانه

 

سبد آبچکان رومیزی کوچک با جا قاشقی و جا لیوانی استیل در آشپزخانه‌های کوچکی که فضای کافی برای جای دادن ظروف خیس در آبچکان داخل کابینت در دسترس نیست بسیار کاربردی است.

 

استفاده از رنگ‌های روشن برای بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه کوچک

 

 استفاده از رنگ سفید آشپزخانه کوچک را بزرگ‌تر و دل بازتر از آن چه که در واقعیت هست نشان می‌دهد رنگ سفید در قسمت بالای آشپزخانه مانند دیوار‌‌ها یا کابینت های دیواری باعث می‌شود مساحت فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. اگر امکان روشن کردن این قسمت‌ها وجود ندارد می‌توانید از قابلمه‌ها، تابه‌ها و وسایل سفید استفاده کنید یا پارچه‌های سفید در قسمت‌هایی از آشپزخانه به کار ببرید.

 

طراحی کابینت و آشپزخانه سفید

 

استفاده از وسایل مناسب

 

توجه به ساختار آشپزخانه بسیار مهم است. استفاده از میز گرد کوچک نسبت به میز چهارگوش به همان اندازه فضای کمتری را به خود اختصاص می‌دهند و برای غذاخوری افراد بیشتری را از میز مربع در خود جای می‌دهند همچنین رفت و آمد در اطراف میز‌‌های گرد راحت تر است.

 

استفاده از لوازم کوچک  

 

از لوازم کوچک و کاربردی مانند اجاق گاز صفحه‌ای به جای اجاق گاز معمولی استفاده شود. همچنین  برای خالی کردن فضای بالای اجاق گاز می‌توان از اجاق گاز و هود ترکیبی به جای هودهای معمولی استفاده کرد تا آشپزخانه جادارتر شود.

 

آویز‌های داخل و بیرون کابینت 

 

 با استفاده آویز‌های جای قاشق چنگال، جای ادویه، لیوان و قابلمه می‌توان از فضای کم کابینت آشپزخانه‌های کوچک برابر با کابینت آشپزخانه‌های بزرگ بهره مند شد. همچنین آویزان کردن لیوان‌ها جنبه تزئینی نیز دارد. 

 

آویزهای بیرون کابینت برای آشپزخانه های کوچک

 

پنهان کردن یا منتقل کردن یخچال فریزر

 

فریزر یخچال را می‌توانید به بیرون از آشپزخانه منتقل کنید. یا می‌توانید با پنهان کردن یخچال و فریزر در داخل کابینت، کل نمای فضا را ساده کنید و به آن سطح یکپارچه‌ای  ببخشید.

 

فضا را سرشار از روشنایی کنید.

 

 می‌توان با استفاده از نور طبیعی یا مصنوعی مانند پنجره یا سیستم‌های روشنایی فضای کوچک آشپزخانه را بزرگتر نشان داد. همچنین استفاده از آینه‌ها مانند کاشی‌های آینه‌ای بین کابینت‌ها بجای کاشی‌های سنتی بسیار مفید هستند.

 

استفاده از میز‌های مخفی ناهار خوری

 

طراحی این میز‌ها به گونه‌ای است که زمانی که به آن‌ها نیاز دارید باز شده و در زمان‌های دیگر با پنهان کردن آن، فضایی باز و راحت در آشپزخانه به دست خواهید آورد. این مدل میز‌ها، مانند یک کشو در جزیره، داخل کابینت‌ها و یا یک طرف متصل به دیوار  طراحی شده  است در زمان های مورد نیاز به بیرون کشیده شده و تبدیل به میز می شود. 

 

برای مشاهده چهارپایه‌های کشویی مخففی داخل کابینت کلیک کنید!

 

میز دیواری آشپزخانه کوچک