1. خانه
  2. >
  3. سقف کشسان چیست؟ محبوب ترین انواع آن+مزایا و معایب
سقف کشسان چیست؟ محبوب ترین انواع آن+مزایا ومعایب
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/7/13سقف کشسان چیست؟ محبوب ترین انواع آن+مزایا و معایب


تعمیر سقف قدیمی و فرسوده ممکن است هزینه و تلاش زیادی را داشته باشد. در چنین مواردی برای پنهان کردن نواقص می‌توانید سقف‌های کاذب را درنظر بگیرید که یکی از راه حل‌های محبوب این نوع سقف کشسان است که بسیار سبک تر از گچ بوده و همچنین امکان نصب سریعتر را فراهم می کند.

سقف کشسان نوعی سقف معلق است. این روش یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌ها در زمینه طراحی داخلی است. آویزان کردن پارچه زیر سقف در بسیاری از کشورها در طول قرون متداول بوده است. رومیان باستان از ابریشم، مصری‌ها از کتان استفاده می‌کردند، در حالی که ارمنی ها پنبه را ترجیح می‌دادند. امروزه این نوع سقف از جنس پارچه PVC ساخته شده است. روی تخته‌های مخصوص متصل به دیوار نصب شده است.

 

محبوب ترین سقف‌های کشسان چیست؟

سقف کشسان سه بعدی

یک تصویر سه بعدی روی بوم چاپ می‌شود که حس عمق ایجاد می‌کند. رایج ترین طرح‌ها، تصاویر آب، فضا یا آسمان است. چنین راه حلی بسیار چشمگیر است و متناسب با طراحی داخلی مدرن است.

 

انواع مدل موجود برای پرده آشپزخانه!

 

سقف کشسان سه بعدی برای آشپزخانه

 

سقف کشسان آینه‌‌ای

سطح براق مواد، نور را مانند یک آینه منعکس می‌کند. چنین سقف‌های معلقی ممکن است هر رنگی داشته باشند. بیشتر در طراحی‌های لوکس سلطنتی استفاده می‌‎‌شود.

 

تفاوت کابینت سفارشی یا پیش ساخته چیست؟

 

سقف کشسان آینه‌ای برای آشپزخانه

 

سقف کشسان مات

ساخته شده از پارچه‌ای که نور را منعکس نمی‌کند. اگرچه رنگ‌های زیادی موجود است، اما سفید بیشترین محبوبیت را دارد، زیرا با بیشتر طراحی‌های داخلی متناسب است.

 

انواع مدل دستگیره آشپزخانه را بشناسید!

 

سقف کشسان مات برای آشپزخانه

 

آیا می توانیم از سقف کشسان در آشپزخانه استفاده کنیم؟

سقف کشسان را می‌توان با سازه‌های گچی نیز ترکیب کرد. نظرات زیادی در مورد اینکه آیا می‌توان از سقف کشسان در آشپزخانه استفاده کرد یا خیر وجود دارد. از آنجایی که آشپزخانه دارای دمای بالا در هنگام پخت و پز، رطوبت زیاد و همچنین سمی بودن مواد است. این سوال برای خیلی از افراد پیش می‌آید که آیا این سقف‌ها ارزش آن را دارد که در آشپزخانه از آن استفاده کنید؟

ممکن و حتی ضروری است! برخلاف بسیاری از نظرات، سقف‌های کشسان برای آشپزخانه ایده آل هستند:

سقف کشسان رطوبت بالا را حتی در حمام تحمل می‌کند. به عنوان مثال، بر روی آن، برخلاف سقف ساخته شده از گچ، قالب شکل نمی‌گیرد، زیرا مواد کاملاً مصنوعی هستند(اما در عین حال سمی نیستند).

تمیز کردن چنین سقفی آسان و ساده است! سقف کشسان از مواد قابل کشش ساخته شده است، بنابراین لکه‌ها نمی‌توانند بطور عمیق نفوذ کنند- در نتیجه سطحی به دست می‌آید که می‌تواند سریع و راحت از لکه‌ها پاک شود.

سقف کشسان می‌تواند در محدوده‌های نسبتاً بزرگی کشیده شود، بنابراین تغییرات ناگهانی دما تاثیری روی آن ندارد و یک راه حل عالی برای آشپزخانه است، زیرا علاوه بر تنوع زیادی که در رنگ‌ها، الگوها و انواع مواد دارد در زندگی روزمره نیز بسیار مناسب است!

 

 مشاهده لیست قیمت و خرید کابینت های استوک نو ارزان قیمت!

 

ویژگی های سقف کشسان آشپزخانه

سقف‌های کاذب در ابتدا در روسیه بوجود آمد شد، بنابراین اکثر مردم هنوز خواص اصلی این نوع مواد و همچنین مزایا و معایب آن را نمی دانند.

 

انواع سقف کشسان برای آشپزخانه

 

مزایای سقف کشسان

دوام

سقف‌های کشسان در برابر آسیب‌های مکانیکی کاملاً مقاوم هستند. به همین دلیل یکی از مقاوم‌ترین طرح‌ها است. ممکن است چندین ده سال عمر کنند- تولید کنندگان معمولاً 10 سال ضمانت ارائه می دهند.

 

برای مشاهده بهترین طرح‌های کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک کلیک کنید!

 

پایان کامل

سقف کشسان سطحی کاملاً یکنواخت ایجاد می‌کند. 

مقاومت

پارچه‌هایی که برای سقف‌های کشسان استفاده می‌شوند مقاوم در برابر رطوبت، آتش و گرد و غبار هستند. اگر سقف معلق از این نوع خوب نصب شود، ضد آب  نیز هست، بنابراین بسته به ساختار، سقف کشسان می‌تواند تا 100 لیتر آب را نگه دارد. پارچه‌های مورد استفاده در چنین سازه‌هایی نسوز هستند.

عایق صوتی

سقف معلق ساخته شده از غشای سوراخ دار قادر به جذب سر و صدا از یک اتاق است. این به ویژه در سالن‌های سخنرانی بزرگ و همچنین در آپارتمان‌های خصوصی- به ویژه در اتاق خواب‌ها مفید است.

تمیز کردن آسان

پس از نصب، سقف کشسان نیازی به توجه خاصی ندارد. آن‌ها می‌توانند جاروبرقی شوند و کل ساختار اجازه می‌دهد تا آن را بردارید، به عنوان مثال برای تمیز کردن سیستم لوله کشی واقع در بالای آن.

 

چوب نئوپان چیست؟چگونه ساخته می‌شود؟

 

نصب سریع

برای یک آشپزخانه با اندازه متوسط، این فرایند تقریباً 2 ساعت به طول می‌انجامد.

سادگی در کار روزانه

تمیز کردن سقف بسیار آسان است، فقط یک شوینده بدون الکل و اسفنج نیاز است.همچنین یک مزیت مهم دیگر این است که سقف‌های کاذب بوها را جذب نمی‌کنند.

 

سقف کشسان چیست؟

 

معایب سقف کشسان

جدا از مزایایی که وجود دارد، هر سقفی که از پارچه ساخته شده است نقاط ضعف خود را نیز دارد. برای آگاهی از محدودیت‌های مربوط به این روش، باید آن‌ها را در نظر گرفت.

مشکل در اندازه گیری

با وجود این واقعیت که سقف‌های کشسان بسیار متنوع هستند، اما برای هر نوع اتاق مناسب نیستند. سقف پارچه‌ای ممکن است دشوار باشد که به طور مساوی در فضاهایی با شکل غیرمعمول قرار گیرد یا اگر دیوارها دارای طاقچه‌ها و فرورفتگی‌های زیادی باشند. اگرچه تخته‌ها را می‌‌توان با چنین شرایطی تنظیم کرد، اما ممکن است بسیار پرهزینه باشد. مشکل دیگر این است که حداکثر اندازه پارچه 5 متر است. سطوح بزرگتر نیاز به استفاده از دو پارچه جداگانه دارند که سطحی کاملاً یکدست ایجاد نمی‌کنند.

 

از کدام مواد برای ساخت کابینت آشپزخانه استفاده کنیم؟

 

گزینه‌های روشنایی

قدرت لامپ‌هایی که برای سقف کشسان استفاده می‌شوند نباید بیشتر از 40 وات باشد. آن‌ها همچنین باید از حرارت محافظت شوند- دمای بالا می‌تواند باعث تغییر رنگ پارچه شود.

قیمت بالا

قیمت کل بستگی به اندازه سقف، مصالح انتخابی و پیچیدگی اتاق دارد، اما سقف معلق از این نوع به طور کلی بسیار پرهزینه است. هزینه‌ها همراه با سفارشی سازی پروژه، طراحی خاص چاپ و مناسب سازی ساختمان در اتاق‌های غیر معمول افزایش می‌یابد.

البته اشکال اصلی ترس از انواع اجسام تیز است زیرا سقف به راحتی حتی با کوچکترین تماسی پاره می شود، بنابراین شما باید بسیار مراقب باشید.

 

10غول برتر صنعت مبلمان در جهان!

 

مزایا و معایب سقف کشسان

 

با بررسی جوانب مثبت و منفی، می‌توان گفت سقف کشسان یک گزینه عالی برای آشپزخانه از هر نظر است که قیمت بالایی دارد، این هزینه‌ای برای زیبایی و راحتی است!