1. خانه
  2. >
  3. انواع مدل‌های موجود برای پرده آشپزخانه+تصاویر و جزئیات
انواع مدل‌های موجود برای پرده آشپزخانه+تصاویر و جزئیات
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/7/10انواع مدل‌های موجود برای پرده آشپزخانه+تصاویر و جزئیات


هنگام طراحی آشپزخانه، اکثرافراد برانواع وسایل آشپزخانه از قبیل کابینت، میزغذا خوری و ... تمرکز می‌کنند و به طراحی پرده‌های آشپزخانه که ممکن است با دکوراسیون آن‌ها متناسب باشد یا نباشند فکر نمی‌کنند. در صورتی که انتخاب درست پرده، تاثیر بسزایی در دکوراسیون آشپزخانه دارد. این متن به شما کمک می‌کند انواع مختلف پرده را بشناسید و پرده‌ای متناسب با فضای خود را انتخاب کنید.

پرده‌های کافه‌ای

یکی از رایج ترین انواع پرده آشپزخانه هستند. از پارچه‌هایی مانند کتان، پلی استر و حریر ساخته شده‌اند. در گذشته این سبک پرده در کافه‌های کنار جاده کاربرد داشتند از اینرو به پرده‌های کافه‌ای نامگذاری شده‌اند. میله پرده‌ها معمولاً از حلقه‌ها آویزان شده و میله‌های آن‌ها در وسط یا انتهای پنجره قرار دارند و قسمت پایینی را می‌پوشاند. 

 

پرده‌های کافه‌ای کامل

پرده‌های کافه‌ای کامل از انواع پرده‌های کافه هستند که طول آنها 45 اینچ است. کل پنجره را می‌پوشانند و بنابراین نگرانی برای حریم خصوصی افراد وجود ندارد. میله‌های این نوع پرده‌‎ها کافه معمولاً نزدیک به انتهای قاب پنجره یا انتهای آن نصب می‌شوند.

 

سبک‌ها و انواع نصب سینک ظرفشویی!

 

پرده کافه ای کامل برای آشپزخانه

 

پرده‌های کافه‌ای نصفه

این نوع پرده‌های کافه فقط نیمه پایینی پنجره را می‌پوشاند. در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف عرضه می‌شوند. به شما اجازه می‌دهند تا حد امکان نور آشپزخانه خود را داشته باشید و جلوه زیبایی به آن می‌بخشد. این پرده‌ها مقرون به صرفه هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را نصب کرد. مشکل این پرده‌ها این است که از بیرون به داخل خانه دید دارند.

 

پنتری روم چیست؟

 

پرده کافه‌ای نصفه برای آشپزخانه

 

نیم پرده

نیم پرده‌ها برای پوشاندن قسمت های بالای پنجره استفاده می‌شوند. برعکس پرده‌های کافه هستند. این سبک طراحی داخلی به دوران رنسانس( دوره تجدد ادبی و فرهنگی)برمی‌گردد اما در دوران ویکتوریا محبوبیت بیشتری پیدا کرد. این نوع پرده‌ها معمولاً در آشپزخانه‌هایی با فضای محدود استفاده می‌شوند.

 

انواع مختلف روشویی را بشناسید!

 

نیم پرده پفکی یا والان

نوعی پرده است که دارای شکل پفکی می‌باشد که با دو برابر شدن پارچه و جمع کردن آن در طول ایجاد می‌شود. معمولاً برای حفظ حریم خصوصی با پرده‌های کافه ترکیب می‌شوند و ظاهری دلگشا و زیبا به آشپزخانه شما می‌‎دهند.

 

نیم پرده پفکی یا والان برای آشپزخانه

 

نیم پرده‌ آویز

همانطور که از نامش پیداست، این نیم پرده‌ها حالتی مدرن دارند و با آویزان کردن پرده‌ها در بالای پنجره ایجاد می‌شوند، در نتیجه باعث می‌شوند که از هر دو طرف آویزان شوند. نیم پرده‌های آویز ظاهری رسمی‌تر وآراسته‌تری نسبت به پرده‌های دیگر دارد.

 

برای مشاهده تاریخچه مبلمان چستر فیلد کلیک کنید!

 

نیم پرده آویز برای آشپزخانه

 

نیم پرده پلیسه‌ای

عرض پرده به بخش‌های چین‌دار تقسیم شده است. این قسمت‌ها، که به جعبه نیز معروف هستند، به طور مساوی با یکدیگر فاصله دارند تا جلوه زیبایی به پرده شما ببخشند و به نوبه خود آشپزخانه را زیباتر می‌کند.

 

نیم پرده پلیسه ای برای آشپزخانه

 

پرده شید(سایه‌ای)

این پرده‌ها که از مواد سختی مانند پنبه، کتان، پلی استر و پارچه ساخته شده‌اند دارای زنجیری هستند که به کمک آن پرده به بالا و پایین کشیده می‌شود. عایق خوبی در برابر گرما و سرما هستند.

 

کابینت مدرن چگونه است؟

 

پرده‌ شید رومی

این نوع محبوب شید‌ها هنگامی که کشیده می‌شوند به طور مساوی چین می‌خورند. همانطور که از نامش پیداست(سایه‌ای) هنگام پایین بودن مانع از عبور نور به داخل آشپزخانه می‌شود و سایه ایجاد می‌کند. بیشتر از چوب و یا پارچه‌های سخت ساخته شده‌اند. وقتی با رنگ‌ها و سبک‌های دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ شوند، به آشپزخانه شما حس ظرافت می‌بخشند.

 

پرده شید رومی چیست

 

پرده شید بامبو

نحوه جمع شدن این پرده‌ها مشابه شید رومی است اما جنس آن از چوب بامبو است. ظاهر بسیار زیبایی و آرامش بخشی به آشپزخانه شما می‌بخشد.از آنجایی که از چوب بامبو ساخته شده است صد درصد طبیعی و برای دوست داران محیط زیست گزینه مناسبی است. از معایب آن شکننده بودن و آسیب پذیر بودن آن است.

 

پرده شید بامبو برای آشپزخانه

 

پرده شید تاشو

شید‌های تاشو شبیه بادبزن هستند و هر زمانی که احتیاج بود می‌توان آن را از پایین جمع کرد و گیره‌هایی برای نگهداری آن زد. نصب آن‌ها آسان است و با اکثر دکوراسیون‌ها ترکیب می‌شوند. پارچه‌ها به راحتی تمیز می‌شوند. مزیت استفاده از شید‌های تاشو این است که از مبلمان آشپزخانه در برابر اشعه مضر فرابنفش محافظت می‌کنند و در عین حال نور کافی خورشید را نیز وارد اتاق می‌کنند.

 

تفاوت چوب پانیذ با ام دی اف در چیست؟

 

پرده شید تاشو برای آشپزخانه

 

پرده شید رول شفاف

این نوع شید‌ها به اندازه کافی شفاف هستند تا نور وارد آشپزخانه شود و فضا را روشن کند. در عین حال کمی حریم خصوصی را نیزحفظ می‌کنند. رنگ‌های ملایم و طراحی پارچه‌های ظریف آن‌ها به زیبایی آشپزخانه می‌افزاید. یکی از مزایای استفاده از آن‌ها این است که به راحتی بر روی پنجره‌ها با هر اندازه‌ای نصب می‌شوند. از معایب استفاده آن این است که عایق خوبی نیستند، بنابراین آشپزخانه شما در هوای گرم گرم و در هوای سرد سرد می‌شود. در اینجا دو نمونه از پرده‌های شفاف وجود دارد.

 

پرده شید رول شفاف برای آشپزخانه

 

پرده شید تمام قد

پرده شید‌های تمام قد در پارچه‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارند. بیشتر برای آشپزخانه‌هایی با فضای زیاد مناسب هستند.

 

کابینت انزو چیست؟

 

پرده شید تمام قد برای آشپزخانه