1. خانه
  2. >
  3. انواع مختلف روشویی براساس مواد، شکل، مدل و موقعیت آن‌ها+تصاویر
انواع مختلف روشویی براساس مواد، شکل، مدل و موقعیت آن‌ها+تصاویر
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/6/21انواع مختلف روشویی براساس مواد، شکل، مدل و موقعیت آن‌ها+تصاویر


روشویی در حمام و دستشویی جزیی مهم است زیرا نمی توانیم یک روز را بدون استفاده از آن بگذرانیم. شستشوی سریع صورت، مسواک زدن و شستن دست‌ها همواره در روشویی انجام می‌شود. بنابراین، نباید از طراحی و ساختار آن مانند سایر اجزای خانه غافل شد. در ادامه انواع مختلف روشویی براساس مواد، شکل، مدل و موقعیت آن‌ها آورده شده است.

روشویی براساس مواد استفاده شده

روشویی سرامیکی

وقتی می‌گوییم روشویی، در ابتدا تصویری که به ذهن ما می‌رسد سینک سرامیکی سفید رنگ است، زیرا رایج ترین نوع مورد استفاده در سراسر جهان در انواع ساختمان‌ها است. این نوع روشویی‌ها، مقرون به صرفه هستند و تمیز کردن آن‌ها آسان است.(تصویر1)

 

روشویی گرانیتی

گرانیت از بین تمام سنگ‌هایی که در ساخت دستشویی استفاده می‌شود سخت‌تر است.(تصویر2)

 

روشویی مرمر

مرمر برای روشویی‌های کاسه مانند روی میز خوب است. مرمر‌ها تراشیده و صیقلی شده‌اند و سطحی صاف و براق ایجاد می‌کنند.(تصویر3)

 

برای مشاهده انواع مدل دستگیره کلیک کنید!

 

روشویی سطح جامد

از رزین و رنگ‌های مختلف پرکننده تولید می‌شوند. روشویی‌های سطح جامد، بدون درز و مقاوم در برابر خط و خش هستند و دارای طراحی شیک می‌باشند.(تصویر4)

 

روشویی FRP

این پلاستیک‌های کامپوزیتی از نظر طراحی متنوع هستند، زیرا می‌توان آن‌ها را در هر نوع قالبی تزریق کرد تا دارای یک روشویی با انحناهای مختلف باشد. این نوع روشویی دارای رنگ‌های متنوعی می‌باشد.(تصویر5)

 

روشویی آکریلیک

اکریلیک یک ترموپلاستیک شفاف است که از استحکام و سختی خوبی برخوردار است. می‌تواند طراحی‌های متفاوتی داشته باشد. روشویی‌های اکریلیک از پلاستیک آکریلیک با قالب گرم ساخته شده‌اند که با فایبرگلاس و رزین پوشانده شده است. جایگزینی ارزان تر برای روشویی‌های لعاب‌کاری شده هستند، در ده‌ها ترکیب و رنگ وجود دارند و مقاومت خوبی در برابر ترک‌خوردن دارند.(تصویر6)

 

 

انواع مواد استفاده شده برای روشویی

 

روشویی فولاد زنگ نزن

فولاد زنگ نزن به دلیل مقاومت در آب و هوا‌های مختلف به طور گسترده‌ای در ساختمان‌های عمومی و تجاری استفاده می‌شود. روشویی فولاد ضد زنگ ترکیبی کامل از سبک و عملکرد است، از جنس استیل سنگین ساخته شده‌اند و همچنین بسیار قابل اعتماد و کاملا ضد خش هستند. منحنی‌های زیبا و برش‌های تمیز این نوع روشویی‌ها را بیشتر برا آشپزخانه‌ها مناسب کرده است که ظاهری کلاسیک و معاصر به این فضا‌ها می‌دهد.(تصویر1)

 

روشویی شیشه‌ای

این روشویی‌های شیشه‌ای جلوه‌ای سلطنتی به فضای شما می‌بخشد و بیشتر در حمام‌ها استفاده می‌شوند. این نوع روشویی از انواع کمیاب در بین روشویی‌ها هستند.(تصویر2)

 

کابینت هایگلاس چیست؟ و روش‌های ساخت آن چگونه است؟

 

روشویی مسی

یک روشویی مسی ظاهری سنتی به فضای شما می‌دهد. همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید با طرح‌های حک شده بر روی سطح بیرونی خود زیبا به نظر می‌رسند.(تصویر3)

 

روشویی چینی

چینی از خاک نسوزمشابه سرامیک ساخته شده است، اما در اینجا، خاک کائولن در فرایند تولید استفاده می‌شود. سطح روشویی با استفاده از طرح‌هایی روی آن‌ها همانند شیشه زیبا و صیقلی شده است.(تصویر4)

 

انواع روشویی براساس مواد استفاده شده

 

روشویی براساس شکل

روشویی مستطیلی

در اینجا، طول در مقایسه با عرض بیشتر است، که باعث می‌شود پاشیدن آب در هر دو طرف به حداقل برسد. بسته به مواد ساخته شده و هدف طراحی، گوشه حوضچه روشویی ممکن است منحنی، تیز یا بیضی شکل باشد.(تصویر1)

 

برای مشاهده انواع آشپزخانه پنهان کلیک کنید!

 

روشویی گرد

شکل گرد باعث می‌شود این روشویی‌ها در مقایسه با سایر اشکال مساحت کمتری را پوشش دهند. این نوع دستشویی‌ها در قطرهای مختلف با عمق متفاوت موجود است.(تصویر2)

 

روشویی بیضی

این روشویی‌های بیضی شکل دارای انحنای متفاوتی در حاشیه بیرونی هستند تا ظاهری کشیده ارائه دهند.(تصویر3)

 

انواع شلف مورد استفاده در دکوراسیون خانه!

 

روشویی تخم مرغی شکل

همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید، دستشویی مانند یک پوسته تخم مرغ نیمه بریده به نظر می‌رسد و سوراخ تخلیه در مرکز آن قرار دارد.(تصویر4)

 

روشویی برگ شکل

انحنای برگ مانند به حاشیه حوضه داده می‌شود که دارای ابعاد مختلف با زوایای انحنای مختلف است.(تصویر5)

 

روشویی مربعی

طول و عرض یکسان است و ظاهر حوضچه را به شکل مربع نشان می‌دهد. بسته به مدل و مواد استفاده شده، گوشه ممکن است گرد، مخروطی یا مورب باشد.(تصویر6)

 

انواع روشویی براساس شکل

 

روشویی براساس مدل، طرح و هدف

روشویی دیواری

این نوع روشویی پایه دار است طوری که پایه در کف حمام شما ثابت شده است و یک گزینه بسیار مناسب و عالی برای دستشویی، حمام و محل‌های کوچک است زیرا فضای موجود را حداکثر می‌کنند. پایه برای پوشش لوله کشی هم استفاده شده است که در غیر این صورت از نظر ظاهری فضا را نامناسب می‌کند. در مقایسه با روشویی معمولی، روشویی‌های دیواری درعین حال که عالی به نظر می‌رسند، در بازسازی فضا خوب عمل می‌کنند. یکی از مزایای قابل توجه روشویی دیواری این است که می‌توان آن را در هر ارتفاع ثابت کرد. تمیز کردن آن‌ها بدون پایه بسیار مناسب تر است، مخصوصاً اگر لوله کشی مخفی باشد.

 

کبینت آشپزخانه ممبران چیست؟

 

روشویی دیوار آویز یا نیم پایه

روشویی دیوار آویز، همانطور که از نامش پیداست، از نظر ارتفاع نصف روشویی‌های دیگر است. این روشویی با حذف طراحی پایه و ایجاد فضای بیشتر در زیر، باعث صرفه جویی در فضا می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند که از قسمت زیرین برای ذخیره سازی استفاده کنید. حوضچه‌های دیواری با نیم پایه طوری طراحی شده اند که حداکثر کاربرد را در اختیار شما قرار دهند.

 

روشویی کابینتی

روشویی روی کابینت قرار گرفته است، جایی که می‌توانید از این فضا برای قرار دادن تمام لوازم حمام خود مانند خمیر دندان، برس، صابون و غیره استفاده کنید.

 

روشویی براساس موقعیت آن

روشویی رومیزی

روشویی رومیزی بالای میز نصب شده است که قدیمی‌ترین تکنیک‌های طراحی سنتی است. بنابراین به نظر می‌رسد که یک کاسه جداگانه است که می‌توان آن را برداشت و جابجا کرد. این نوع روشویی بسیاز زیبا است و در اشکال و رنگ‌های مختلف گرد، مربع و سایر الگوها وجود دارد و دارای یک جلوه تزئینی عالی است. نصب آسان و ارزش خیلی بالایی دارد. می‌تواند برای انواع مختلف حمام مناسب باشد.(تصویر1)

 

روشویی گوشه‌ای(کرنر)

یکی از انواع مختلفی از روشویی‌های موجود گوشه ای یا کرنر می‌باشد. این نوع روشویی‌ها در گوشه بین دو دیوار قرار گرفته اند. معمولاً کوچک هستند و دارای شیرهای کوچک اما قابل استفاده هستند. روشویی گوشه‌ای دارای مزایای بسیار متمایزی است که آن‌ها را برای خانه‌ها، دستشویی‌ها و حمام‌های مختلف ایده آل می‌کند.(تصویر2)

 

برای خرید کابینت ارزان قیمت کلیک کنید!

 

روشویی(سینک) ظرفشویی

بر خلاف سینک معمولی، سینک ظرفشویی حوضچه‌ای است که در بالای میز ناهمواری قرار دارد. محبوب ترین موادی که برای ساخت سینک ظرفشویی استفاده می شوند شیشه و سرامیک است. با این حال، بسیاری از مواد دیگر از جمله فولاد ضد زنگ، سنگ طبیعی، سنگ مرمر، مس و حتی چوب هم استفاده میشود.(تصویر3)

 

انواع روشویی براساس موقعیت آن