1. خانه
  2. >
  3. آشپزخانه پنهان چیست وشامل چه چیزهایی است؟+4 نمونه طراحی آشپزخانه پنهان
آشپزخانه پنهان چیست وشامل چه چیزهایی است؟+4 نمونه طراحی آشپزخانه پنهان
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/5/25آشپزخانه پنهان چیست وشامل چه چیزهایی است؟+4 نمونه طراحی آشپزخانه پنهان


آشپزخانه پنهان آشپزخانه‌ای است که در پشت درب‌های هوشمند، لولایی و یا کشویی قرار دارد تا بتوانید در صورت عدم استفاده آن را پنهان کنید و در صورت نیاز درب را باز کنید و از آشپزخانه استفاده کنید. این نوع آشپزخانه هم برای خانه‌های آپارتمانی و کوچک و هم برای خانه‌های بزرگ مناسب است.

 

از آنجایی که آشپزخانه تقریباً در همه خانه‌ها وجود دارد در بسیاری از موارد به طور کامل نماد زندگی خانه محسوب می‌شود اما می‌تواند فضای زیادی را اشغال کند و باعث به‌هم‌ریختگی بصری شود، همینطور زیبایی مینیمالیستی و ظاهری مدرن را کاهش دهد.

ممکن است تاکنون اصطلاح "آشپزخانه پنهان" را نشنیده باشید. البته این واژه کمی عجیب به نظر می‌رسد. زیرا از آنجایی که آشپزخانه مرکز فعالیت‌‌های مختلف خانواده است، اکثر ما به آشپزخانه‌هایی با فضای باز و بزرگ علاقمند هستیم. اگر ظاهری زیبا را دوست دارید، باید ازآشپزخانه پنهان استفاده کنید. 

این آشپزخانه در پشت درب‌های هوشمند، لولایی و یا کشویی پنهان شده است تا بتوانید آن را در صورت عدم استفاده پنهان کنید (ظاهری زیبا داشته باشید) و در صورت نیاز آن را باز کنید و هیچ محدودیتی برای تعداد درب‌های لازم برای پنهان کردن این آشپزخانه وجود ندارد. بنابراین هیچ فضایی از کف را اشغال نمی‌کنند. آشپزخانه پنهان می‌تواند یک گزینه کاربردی و مناسب هم برای خانه‌های آپارتمانی و کوچک و هم برای آشپزخانه های بزرگ باشد.

معماران با فشرده سازی هر یک از اجزای آشپزخانه، آشپزخانه را فشرده کرده و در پشت درب‌ها قرار داده‌اند. هر یک از عناصر آشپزخانه به طور خاص طراحی شده‌اند و سایر امکانات رفاهی کاملاً در فضای اختصاص داده شده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، درب‌های مخفی می‌توانند به صورت عمودی در فضا باز شوند یا به صورت افقی جمع شوند و به مشتری این امکان را می‌دهند که در هنگام استفاده از آشپزخانه فضای بیشتری را نیز ذخیره کند.

 

 

 

گیفت آشپزخانه پنهان

 

چرا آشپزخانه پنهان بسازیم؟

این نوع آشپزخانه یک امتیاز برای نظم دادن و پنهان کردن فضای نامنظم سینک ظرفشویی و آشپزخانه است، مخصوصاً وقتی مهمان دارید و سرگرم هستید و می‌خواهید وقت بیشتری را با دوستان خود بگذرانید نه شستن ظرف‌ها!

آشپزخانه‌های پنهان این مزیت را دارند که مساحت زیادی را اشغال نمی‌کنند، بنابراین برای فضاهای کوچکتر یا حتی آپارتمان‌ها ایده آل هستند.

 

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک چیست؟

 

آیا آشپزخانه پنهان شامل همه چیزهایی است که یک آشپزخانه معمولی دارد؟

 این نوع آشپزخانه شامل میز کار برای تهیه غذا، سینک ظرفشویی، کابینت، کشوها، اجاق گاز، سیستم تهویه، فر و یخچال فریزر می‌باشد و تفاوت این آشپزخانه با آشپزخانه‌های معمولی در این است که همه چیز در حجم‌های کوچک و جمع و جور ساده که عموماً خطی یا مکعبی هستند جمع شده است.

 

آیا آشپزخانه پنهان شامل همه چیزهایی است که آشپزخانه معمولی دارد

 

چگونه می‌توان همه‌ی لوازم را در آشپزخانه پنهان جا داد و آن را طراحی کرد؟

طراحی آشپزخانه در سال‌های اخیر بسیار پیشرفت کرده است، ایده‌های هوشمندانه زیادی وجود دارد که حتی اگر سطح کف محدود باشد، می‌تواند طراحی شما را کامل کند.

 

برای مشاهده لیست قیمت کابینت های ارزان قیمت کلیک کنید!

 

آیا آشپزخانه‌ی پنهان معایب هم دارد؟

بله - متأسفانه، یکی از این معایب مربوط به بی نظمی است زیرا به دلیل محدودیت فضا، باید کاملاً مرتب باشید. گذشته از آن، بدیهی است که برای استفاده از آن باید درب‌ها را باز کنید حتی اگر فقط فر را روشن می‌کنید و خودتان به طور فعال در آشپزخانه نمی‌چرخید که این امر ممکن است مزاحمت ایجاد کند. یکی از دلایل باز گذاشتن درب‌ها این است که خطر‌آتش‌سوزی وجود دارد.

در حالت ایده آل هم، هر وسیله‌ای باید به هر حال دارای یک خاموش کننده خودکار باشد تا وقتی درب‌ها بسته هستند خاموش شوند.

 

معایب آشپزخانه پنهان

 

ایده‌های طراحی

آشپزخانه‌های پنهان با ظاهر بیرونی که دارند اطمینان حاصل می‌کنند که یک طرح باز بسیار شلوغ نیست-زیرا همانطور که گفته شد، شما به سادگی در آشپزخانه را می‌بندید و ظاهر بهم ریخته را منظم می‌کنید.

نیازی نیست که طراحی مطابق با دیوارهای دیگر خانه باشد و لزومی به هماهنگی نیست. درب آشپزخانه می‌تواند طراحی متقاوتی با نمای بیرونی آشپزخانه داشته باشد یا حتی می‌شود از رنگ روشن یا حتی متریال متفاوت استفاده کرد - انتخاب با شماست. همچنین داشتن آشپزخانه پنهان به این معنا نیست که باید جزیره آشپزخانه را از دست بدهید.

در ادامه چندین نمونه از آشپزخانه‌ی پنهان و همچنین برخی از تکنیک ها و استراتژی‌های معمول در طراحی آن‌ها را مورد بحث قرار می‌دهیم.

 

4 سبک برتر، زیبا و کاربردی برای مبلمان راحتی خانه!

 

آشپزخانه پنهان بوفی(BOFFI)

این آشپزخانه پنهان که توسط پیرو لیسونی (Piero Lissoni) برای قرار دادن قفسه‌هایی همانند بوفه در آشپزخانه طراحی شده است، ساده و منظم می‌باشد. برای فضاهای بزرگ و کوچک با تمام عملکردهای اساسی که انتظار دارید قابل تنظیم است. در پشت درب‌های تاشو یک مینی آشپزخانه کاملاً کاربردی، با مواد کیفیت بالا، مخفی شده است. از نظر ظاهری هم حتی وقتی باز است بسیار زیبا است، اما با بسته شدن درب‌ها آشپزخانه کاملاً پنهان می‌شود.

 

آشپزخانه پنهان بوفی

 

آشپزخانه پنهان کوبنهاونز (Kobenhavns)

کوبنهاونز آشپزخانه‌ای را طراحی کرده است که در آن همه لوازم پشت درب‌های کابینت با جنس چوب بلوط  کاملا پنهان شده‌اند. این دستگاه از چهار اجاق و یک یخچال کوچک تشکیل شده است (حتی بیشتر از آشپزخانه‌های معمولی) و این ساختار جمع و جور را در خود جای داده است. درب‌های چوبی با ساختاری زیبا به آسانی در بدنه کابینت جمع می‌شوند تا ظاهری تمیز داشته باشند و حداقل فضا را اشغال کنند.

 

از چه موادی برای ساخت کابینت آشپزخانه اسفتاده کنیم؟

 

آشپزخانه پنهان کوبنهاونز

 

آشپزخانه پنهان وارندورف (Warendorf)

شرکت آلمانی وارندورف این آشپزخانه منحصر به فرد را با این هدف طراحی کرده است که فقط در مواقع مورد نیاز دیده شود. با لمس یک دکمه، قسمت‌های جلوی آشپزخانه به سمت بالا جمع می‌شود تا سطح میز کار با قفسه‌ها، هود و نورپردازی یکپارچه نمایان شود. کابینت‌ها، کشوها و وسایل برقی در پایین ‌این منطقه و در پشت قسمت جلویی پنهان شده‌اند. جلوی آشپزخانه نه تنها به دلیل عملکرد منحصر به فرد آن، بلکه به دلیل طراحی طبیعی آن با روکش قهوه‌ای زیبا است.

 

آشپزخانه پنهان وارندورف

 

آشپزخانه پنهان تیوالی(Tivali) 

آشپزخانه تیوالی که توسط دانته بونوچلی(Dante Bonuccelli) طراحی شده است بسیار بیشتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. آشپزخانه در جعبه‌ای است که در صورت نیاز به طرز جادویی ظاهر می‌شود و ناپدید می‌شود. درب‌های کشویی بزرگ به لطف مکانیسم خاصی که توسط شرکت ایتالیایی ثبت شده است، به صورت سیال در محفظه‌های جانبی ناپدید می‌شوند. چیزی که این آشپزخانه پنهان را متمایز می‌کند نورپردازی فوق العاده آن است. پشت آشپزخانه هنگام باز شدن درب‌ها به یک دیوار LED روشن تبدیل می‌شود و یک سطح آماده سازی کامل و ظاهری فوق العاده منحصر به فرد ایجاد می‌کند.

 

تفاوت کابینت پیش ساخته یا آماده با کابینت سفارشی در چیست؟

 

آشپزخانه پنهان تیوالی