1. خانه
  2. >
  3. فاکتورهایی که در انتخاب میز ناهارخوری باید در نظر گرفت؟
فاکنورهایی که در انتخاب میز ناهارخوری باید در نظر گرفت؟
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/12/19فاکتورهایی که در انتخاب میز ناهارخوری باید در نظر گرفت؟


میز ناهار خوری نقطه کانونی اتاق ناهارخوری شما است، جایی که خانواده برای لذت بردن از وعده‌های غذایی خود دور هم جمع می‌شوند. در بعضی موارد از مهمانان نیز سر میز ناهارخوری پذیرایی می‌شود.

همچنین در خیلی مواقع میزناهارخوری بیشتر از مبلمان منزل استفاده می‌شود. این روزها در این دنیای گوشی‌های هوشمند و سایر وسایلی که در آن زندگی می‌کنیم، میز ناهارخوری شما ممکن است تنها جایی باشد که خانواده دور هم جمع می‌شوند و می‌توانند در حین صرف یک غذای خوشمزه صحبت کنند.

بهترین میز ناهار خوری برای شما میز ناهارخوری است که متناسب با بودجه شما است و دوام کافی را دارد و سبک آن مطابق با سلیقه شما می‌باشد برخی از فاکتورهای اصلی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک محصول خوب در نظر بگیرید.

 

فاکتورهایی که در انتخاب میز ناهار خوری باید در نظر گرفت

 

اندازه

 

در انتخاب میز ناهارخوری یکی از اولین و مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید اندازه میز است. قبل از رفتن به فروشگاه برای خرید میزناهارخوری، بهتر است طول و عرض قسمت غذاخوری که در آن میز قرار داده شده است را اندازه گیری کنید. محل قرارگیری میز ناهارخوری باید به گونه‌ای باشد که فاصله کافی برای عبور و مرور وجود داشته باشد، اطمینان حاصل کنید که حداقل سه فوت بین دیوار و پشتی صندلی فاصله  است.

همچنین اطمینان حاصل کنید که میز به اندازه کافی بزرگ است. اگر خانواده شما از آن دسته افرادی هستند که گهگاه مجالس بزرگی را میزبانی می کنند، شاید بهتر باشد برای مدیریت چنین مواقعی، میز بزرگی تهیه کنید.

 

اندازه میز ناهارخوری باید چگونه باشد؟

 

شکل

 

شکل میز ناهارخوری شما باید چگونه باشد؟ آیا باید مستطیل، مربع یا گرد باشد؟ شکل میز شما یکی دیگر ازعوامل مهمی است که باید هنگام انتخاب میز ناهارخوری در نظر بگیرید. برای اطمینان از راحت بودن اتاق ناهارخوری، میزی را انتخاب کنید که شکل آن با شکل اتاق شما هماهنگ باشد. برای اتاق‌های باریک و خانواده‌های پرجمعیت، بهتر است میز مستطیلی را انتخاب کنید زیرا افراد بیشتری را در خود جای می‌دهد.

در حالی که میزهای گرد به راحتی قابل جابجایی هستند و در فضاهای تنگ و کوچک قرار می‌گیرند، برای فعالیت‌های اجتماعی نیز مناسب هستند و حس ارتباط و تعامل بیشتری را در بین افرادی که در اطراف خود می‌نشینند تقویت می‌کنند. اگر یک خانواده پرجمعیتی دارید که تعداد زیادی افراد برای مناسبت‌های مختلف در آن حضور دارند، نمی‌توانید یک میز مربع بخرید. میزهای مربعی برای خانواده های کم جمعیت که در مناسبت‌های مختلف میهمانان کمی دارند، مناسب هستند.

 

برای مشاهده لیست قیمت کابینت‌های آماده کلیک کنید!

 

شکل میزناهارخوری چگونه باید باشد؟

 

سبک

 

سبک یکی دیگر از عواملی است که باید در انتخاب میز ناهارخوری خود در نظر بگیرید. باید اطمینان حاصل کنید که سبک میز با دکوراسیون داخلی اتاق شما همخوانی دارد. این امر زیبایی اتاق و یکنواختی سبک را افزایش می‌دهد.

 

بایدها و نبایدهای طراحی آشپزخانه

 

مواد

 

یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید، جنس میزی است که می‌خواهید بخرید. آیا می‌خواهید میزی که رنگ روشن و زیبایی دارد و اما تمیز نگه داشتن آن سخت است انتخاب کنید و یا به رنگ تیره‌ای که لکه‌ها را پنهان می‌کند بسنده می‌کنید؟ اگربچه‌های شما کم سن و سال هستند احتمال اینکه ببشتر میز را کثیف کنند وجود دارد. بنابراین، یک پوشش تیره برای شما مناسب است. همچنین اگر پرهیاهو هستند و انرژی بی حد و حصری دارند، باید از میزهای شیشه‌ای و میزهای لبه تیز برای جلوگیری از حوادث اجتناب کنید. در صورتی که حیوان خانگی دارید، بهتر است به سراغ میزی با پایه‌های فلزی بروید تا از جویدن آن جلوگیری کنید.

 

تاثیر مواد استفاده شده بر کیفیت میز ناهار خوری

 

پایه

 

پایه میز شما تعیین می‌کند که چند نفر می‌توانید دور آن بنشینید. پایه میز شما نباید فضای پای افرادی را که دور آن می‌نشینند محدود کند. اغلب میزهای مستطیلی و مربعی 4 پایه دارند، در حالی که یک پایه در مرکز میزهای گرد و کوچک قرار می‌گیرد. در پایان، مهمترین چیز این است که اطمینان حاصل کنید که پایه‌ای را انتخاب کنید که فضای پای کافی به شما بدهد و میز شما را نامتعادل و بی عیب و نقص نمی‌کند.

 

آیا استفاده از پات فیلر(پرکننده قابلمه)ضروری است؟

 

صندلی برای همراهی با میزهای غذاخوری

 

امروزه، میزها و صندلی‌ها همیشه به صورت ست نیستند. در عوض، بسیاری از مردم تطبیق پذیری را انتخاب می‌کنند و با ترکیب طرح ها، رنگ‌ها و مواد مختلف آزمایش می‌کنند. از این رو، صندلی‌ها یکی دیگر از عواملی هستند که هنگام انتخاب میز ناهارخوری باید به آن توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که صندلی‌های شما فضای کافی برای حرکت پاهای شما بدون هیچ محدودیتی در زیر میز بگذارند. همچنین صندلی‌هایی را انتخاب کنید که فضای زیادی اشغال نمی‌کنند و به راحتی می‌توانید حرکت کنید. به همین دلیل است که صندلی‌های  بدون بغل به محبوب ترین و راحت ترین صندلی‌های غذاخوری تبدیل شده‌اند.

 

کیفیت

 

هیچ کس نمی‌خواهد بعد از سه یا چهار ماه میز ناهارخوری خود را عوض کند. در عوض، همه ما یک میز ناهارخوری می‌خواهیم که سال‌ها دوام بیاورد و میزی بادوام و محکم باشد. اطمینان حاصل کنید که نقاط اتصال میز هیچ گونه نقص و جدایشی ندارد و پایه‌ها محکم متصل شده باشند.

 

پیشگیری و پاکسازی آلودگی آشپزخانه ناشی ازآفات و حشرات!

 

دوام میز ناهارخوری را چگونه بالا ببریم