1. خانه
  2. >
  3. آیااستفاده ازپات فیلر(پرکننده قابلمه)ضروری است؟+انواع پات فیلرآشپزخانه
آیااستفاده ازپات فیلر)پرکننده قابلمه(ضروری است؟+انواع پات فیلرآشپزخانه
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/11/28آیااستفاده ازپات فیلر(پرکننده قابلمه)ضروری است؟+انواع پات فیلرآشپزخانه


پرکننده‌های قابلمه انواع خاصی از شیرها هستند که در بالای اجاق گاز قرار دارند و پر کردن قابلمه را بسیار آسان می‌کنند. یکی از بهترین راه‌های پخت و پز است زیرا نیازی به بلند کردن چیزهای سنگین ندارید. در متن به انواع پات فیلر اشاره شده است.

آشپزخانه فقط مکانی برای پختن شام نیست، بلکه در واقع قلب خانه است. جایی است که شما و همسرتان برنامه‌های آخر هفته را برای صبحانه ترتیب می‌دهید، یا در حالی که پاستا می‌جوشد و عطر سیر و گوجه‌فرنگی در فضا پخش می‌شود، گپ و گفتگو می‌کنید. آشپزخانه شما باید راحت، شیک و مهمتر از همه کاربردی باشد. اینجاست که سوال پرکننده قابلمه مطرح می شود. آیا به آن نیاز دارید؟

شاید ضروری نباشد، اما به ماشین ظرفشویی نیز نیاز ندارید، به کمد دیواری در خانه نیز نیاز ندارید. پرکننده قابلمه یکی از اختراعات معجزه آسای لوله کشی مدرن است که خانه شما را بسیار خارق العاده تر و آشپزخانه را بسیار بهتر می‌کند.   

پرکننده‌های قابلمه انواع خاصی از شیرها هستند که در بالای اجاق گاز قرار دارند و پر کردن قابلمه را بسیار آسان می‌کنند. یکی از بهترین راه‌های پخت و پز است زیرا نیازی به بلند کردن چیزهای سنگین ندارید.

پرکننده‌های قابلمه در انواع رنگ‌ها و پرداخت‌های مختلف موجود است. این بدان معنی است که برای انواع آشپزخانه‌ها و اتاق‌های مختلف مناسب هستند. رایج ترین مواد، فولاد ضد زنگ و کروم هستند. اگرچه می توان آن‌ها را در انواع مختلفی از مواد که مناسب شیرهای آشپزخانه شما هستند، پیدا کرد.

 

چرا به پرکننده قابلمه نیاز دارید؟

 

طراحی بسیاری از شیرهای سینک به گونه‌ای است که پرکردن قابلمه با آب را مشکل می‌کنند. شیب دار کردن قابلمه برای قرار دادن آن در زیر شیر آب و سپس بیرون آوردن مجدد آن می‌تواند باعث ریختن آن شود. به علاوه، یک سینک خالی برای پرکردن قابلمه لازم است.

شیرهای پرکننده قابلمه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت نیاز باز شوند و در صورت عدم استفاده جمع شوند، به طور منظمی روی دیوار یا پشت آب جمع شوند و در فضا صرفه جویی کنند و برخی از شیرهای آب تلسکوپی هستند، به این معنی که بازوها می‌توانند به سمت بالا و بیرون باز شوند، و اطمینان حاصل شود که می‌توانید به هر مشعل اجاق گاز یا حتی فضای پیشخوان نزدیک خود دسترسی داشته باشید.

 

انواع شیرهای پرکننده قابلمه

 

شیر آب پرکننده قابلمه عرشه‌ای

 

این پرکننده قابلمه روی میز پیشخوان و نزدیک به قسمت اجاق گاز شما با فاصله زیاد از سطح صفحه پیشخوان نصب می‌شود تا بتواند قابلمه‌های بزرگ را در خود جای دهد. مزیت نوع عرشه‌دار این است که می‌توانید قابلمه‌های بزرگی را که روی اجاق گاز یا میز قرار می‌گیرد پر کنید.

نصب پرکننده قابلمه عرشه‌ای نسبتاً آسان است، اما اگر میز پیشخوانی در نزدیکی محل اجاق گاز خود نداشته باشید، می‌تواند پیچیده شود. شاید بهتر باشد نوع دیگری از پرکننده قابلمه استفاده کنید.

 

برای مشاهده لیست قیمت کابینت‌های پیش ساخته ارزان قیمت کلیک کنید!

 

اگر می‌خواهید یک پرکننده قابلمه را به آشپزخانه‌ای که به تازگی بازسازی شده است، بدون آسیب رساندن به قسمت‌های دیگر خود، اضافه کنید، این نوع پرکننده گزینه خوبی است. برای نصب شما فقط باید یک سوراخ شیر آب درست مانند نصب یک شیر آب سنتی روی میز خود دریل کنید.

 

شیر آب پرکننده قابلمه عرشه ای

 

پرکننده قابلمه نصب شده روی شیر 

 

گاهی اوقات در فضای بالای اجاق گاز در آشپزخانه‌ها، جایی برای قرار دادن پرکننده‌های قابلمه وجود ندارد و قابل نصب نیست. در اینصورت می‌توان از پرکننده‌های قابل اتصال به شیر آب استفاده کرد. این نوع  پرکننده‌ها با ضمانت مادام‌العمر و از جنس برنج بدون سرب با روکش مقاوم در برابر زنگ‌زدگی عرضه می‌شود. این مدل پرکننده در آشپزخانه‌های مدرن یا امروزی به خوبی کار می‌کند.

 

پرکننده قابلمه نصب شده روی شیر

 

شیر پرکننده قابلمه دیواری

 

این نوع پرکننده قابلمه مستقیماً روی دیوار پشت اجاق گاز شما نصب می‌شود. پرکننده قابلمه دارای یک نازل چرخان است که به اندازه کافی بلند است تا بتواند قابلمه‌های بزرگ شما را پر کند و در صورت عدم استفاده به راحتی می‌تواند تا شود و به دیوار بچرخد. 

این پرکننده قابلمه یک انتخاب محبوب است و بسیار عالی به نظر می‌رسد، به خصوص اگر پوشش زیبایی داشته باشید. مزیت نصب شیر پرکننده قابلمه بر روی دیوار، فضای ذخیره شده روی میز است که آن را به گزینه ای ایده آل تبدیل می کند.

رایج ترین انواع شیرهای پرکننده قابلمه بر روی دیوار نصب می‌شوند. اگر اجاق گاز شما کنار دیوار قرار گرفته باشد، اینها بسیار رایج و ایده آل هستند.

 

شیر اب پرکننده قابلمه دیواری

 

شیر آب پرکننده قابلمه مفصلی

 

اکثر پرکننده‌های قابلمه شیر اجاق گاز دارای بازوی مفصلی هستند که می‌تواند یک دهانه چرخشی 360 درجه داشته باشد و در همه جهات گسترش یابد. این قابلیت باعث می‌شود شیر پرکننده قابلمه شما همه کاره باشد و می‌توان آن‌ها را بین مکان‌های مختلف اجاق گاز جابجا کرد. این بدان معنی است که می‌‎توانید انواع قابلمه‌های مختلف را در هر کجا که روی مشعل شما قرار دارد پر کنید.

 

شیر پرکننده قابلمه تک مفصلی

 

اگر یک اجاق گاز دو شعله دارید، می‌توانید از شیر پرکننده قابلمه تکی استفاده کنید، زیرا طول بازو برای رسیدن به اجاق گاز شما کافی است.

 

چگونه رسوب آهک کتری را تمیز کنیم؟

 

شیر پرکننده قابلمه دو مفصلی

 

این پرکننده یکی از پرطرفدارترین انواع است، زیرا شما دسترسی طولانی تری دارید. پرکننده قابلمه برای اجاق‌های بزرگ‌تر به خوبی کار می‌کند و برخی از مدل‌ها می‌توانند به پیشخوان‌های نزدیک به قسمت اجاق گاز شما دسترسی پیدا کنند.

 

شیر آب پرکننده قابلمه ثابت

 

پرکننده قابلمه ثابت اساساً یک شیر آب معمولی است که بالای اجاق گاز شما نصب می‌شود. این نوع  پرکننده‌ها برای پر کردن سریع و راحت قابلمه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و بدون نیاز به حمل آب در اطراف آشپزخانه طراحی شده‌اند.

 

شیر پرکننده قابلمه روی جزیره

 

پرکننده‌های قابلمه روی جزیره نیز وجود دارند. این نوع پرکننده‌ها را می توان در جزیره ای نصب کرد که امکان نصب شیر آب روی دیوار وجود نداشته باشد. نصب پرکننده در جزیره نیاز به کار بیشتری برای جا دادن دارد، زیرا لوله‌ها باید از کف آشپزخانه تا میز کار جزیره آشپزخانه هدایت شوند. و برای نصب ممکن است نیاز به تعویض کفپوش  و یا کندن زمین داشته باشیم که هزینه اضافی دارد.

 

پات فیلر روی جزیره آشپزخانه