1. خانه
  2. >
  3. پات فیلر چیست؟+مزایا و معایب استفاده از آن در آشپزخانه چیست؟
پات فیلر چیست؟+مزایا و معایب استفاده از آن در آشپزخانه چیست؟
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/7/21پات فیلر چیست؟+مزایا و معایب استفاده از آن در آشپزخانه چیست؟


هنگام شروع بازسازی آشپزخانه یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه، با انواع وسایل لوکس آشپزخانه روبرو می‌شوید که می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید. شاید این موارد خیلی ضروری نباشند، اما وجود آن‌ها در آشپزخانه بسیار خوب و کاربردی است. پرکننده قابلمه یکی از آن تجملات آشپزخانه است.

در ادامه مزایا و معایب استفاده از پرکننده قابلمه آورده شده است که قبل از تصمیم گیری نهایی برای نصب این نوع شیر باید در نظر بگیرید.

 

پرکننده قابلمه یا پات فیلر چیست؟

شیر آب پرکننده یا پات فیلر که به شیر کتری هم معروف است، یک شیر آب آشپزخانه جداگانه می‌باشد که در نزدیکی اجاق گاز یا در همان محدوده نصب شده است. این شیر بر روی بازوی بلند و مفصلی کشیده می‌شود. از شیر می‌توان برای پر کردن قابلمه‌ها با آب بطور مستقیم روی اجاق گاز استفاده کرد و در صورت عدم استفاده، مفصل فلزی بلند را کنار گذاشت. این شیرهای چرخان، شیرهای آب سردی هستند که شما را از حمل قابلمه‌های سنگین پر از آب از روی سینک ظرفشویی به اجاق گاز نجات می‌دهند. توجه داشته باشید اگر اجاق گاز نزدیک سینک ظرفشویی باشد پات فیلر روی خود سینک نصب می‌شود.

 

پرکننده قابلمه یا پات فیلر چیست

 

آنچه باید قبل از نصب پرکننده‌های قابلمه بدانید!

کریستین راموس(Christine Ramos)، مدیر ارشد محصولات شیرهای آشپزخانه در کوهل، معتقد است با بزرگتر شدن آشپزخانه‌ها، پرکننده‌های قابلمه روند رو به رشدی دارند.

اگر شما خیلی اهل آشپزی نیستید و زمان زیادی را در آشپزخانه صرف نمی‌کنید، نصب پرکننده قابلمه ضروری نیست. اما برای کسانی که عاشق آشپزی هستند، یک وسیله مانند پرکننده قابلمه می‌تواند این تجربه را لذت بخش‌تر کند.

 

برای مشاهده تفاوت کابینت آماده کلاسیک و نئوکلاسیک کلیک کنید!

 

آنچه باید قبل از نصب پات فیلر یا پرکننده قابلمه بدانید

 

مزایای شیر پات فیلر

خرید شیر پرکننده قابلمه به شما این امکان را می‌دهد تا از آشپزخانه خود نهایت استفاده را ببرید و در استفاده از فضا صرفه جویی کنید. در اینجا چهار مزیت داشتن شیر آب پرکننده وجود دارد:

 

راحتی به کمک پات فیلر

داشتن شیر آب بالای اجاق گاز یا آن محدوده بسیار راحت است و کار شما را راحت‌تر می‌کند. 

 

انواع اکسسوری های کابینت آشپزخانه

 

فشارکمتر به کمک پات فیلر

آب می‌تواند سنگین شود، یک قابلمه آب تقریبا 3 تا 4 کیلوگرم وزن دارد. هنگامی که مجبور هستید قابلمه‌های پر آب را در سراسر آشپزخانه و از سینک ظرفشویی تا اجاق گاز حمل کنید، این وزن بسیار افزایش می‎‌یابد. 

در نتیجه یک شیر آب در محدوده شما کمک می‌کند از این فشار سنگین قابلمه جلوگیری کنید. این شیر‌ها می‌توانند تفاوت بزرگی در آشپزخانه‌های شلوغ ایجاد کنند، به ویژه با چرخاندن منظم قابلمه‌های پر آب سنگین فضا یا آشپزخانه شلوغ‌تر می‌شود.

 

انجام چند وظیفه همزمان به کمک پات فیلر

نصب شیر آب پرکننده یک راه عالی برای انجام چند وظیفه در آشپزخانه است. با استفاده از این شیر می‌توانید قابلمه‌ها را روی اجاق گاز پر کرده و سینک آشپزخانه خود را آزاد کنید. این بدان معناست که در هنگام پختن شام برای یافتن جایی در سینک ظرفشویی خود تلاش نکنید. این افزایش توانایی شما برای انجام چند کار در آشپزخانه نه تنها در وقت شما صرفه جویی می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند تا کارهای دشوار برای غذاهای خوشمزه را سریعتر و با سهولت بیشتری انجام دهید.

 

مراحل تعمیر درب کابینت باد کرده بر اثر آب خوردگی!

 

نظم دادن به آشپزخانه به کمک پات فیلر

شیرهای قابلمه به شما کمک می‌کنند بی نظمی آشپزخانه خود را به حداقل برسانید. آن‌ها همچنین با حذف آشفتگی سینک به شما کمک می‌کنند تا فضا را باز کنید. از آنجا که این شیرها به شما اجازه می‌دهند ظرف‌ها و قابلمه‌ها را درست در اجاق گاز پر کنید، این امر باعث می‌شود سینک ظرفشویی شما برای آماده سازی و تمیز کردن غذا باز بماند. علاوه بر این، احتمال ریختن نشتی را که ممکن است هنگام حمل قابلمه از سینک به اجاق گاز اتفاق بیفتد، کاهش می‌دهد.

 

مزایای شیر پات فیلر یا پرکننده قابلمه

 

معایب شیر پات فیلر

گاهی اوقات این شیر‌های پرکننده قابلمه علاوه بر کاربردی بودن، ممکن است معایبی هم داشته باشند که مشکلاتی بوجود می‌آورند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا این شیر‌ها می‌توانند در آشپزخانه شما مضر باشند.

 

برای خرید کابینت ارزان قیمت کلیک کنید!

 

با وجود پات فیلر نظافت می‌تواند مشکل باشد.

مانند اکثر لوازم آشپزخانه و وسایل، شیر آب پرکننده برای تمیز ماندن نیاز به مراقبت منظم دارد.  یک شیر آب مستقیم روی اجاق گاز یا محدوده اطراف آن می‌تواند مشکلاتی برای تمیز کردن را ایجاد کند. از آنجایی که شیر بالای گاز و در محل پخت و پز قرار دارد در نتیجه با قرار گرفتن در محل، به نگهداری و نظافت بیشتری نیاز دارد تا چربی‌ها، گرما و دود روی شیر آب جمع نشوند. همچنین از جمع شدن آلودگی در اطراف آن بر روی دیوار جلوگیری کند.

 

استفاده از پات فیلر یا پرکننده قابلمه در آشپزخانه

 

مشکل نشتی ناشی از پات فیلر وجود دارد.

مانند هر شیر آب، خطر نشت احتمالی وجود دارد. در حالی که در شیرهای آب روی سینک ظرفشویی، اگر نشتی هم وجود داشته باشد در داخل حوضچه سینک می‌ریزد و فقط ممکن است کمی آزاردهنده باشند، اما اگر آب این شیر‌ها بر روی گاز بریزد خطرناک است. هنگامی که شیر پات فیلر خراب می‌شود یا نشت می‌کند، نشتی آب می‌تواند صدمه بزرگی به اجاق گاز یا محدوده دیوار و کف وارد کند. البته در مورد گاز‌هایی که کنار سینک ظرفشویی هستند و شیر آب دو منظوره است شرایط فرق دارد و از این قاعده مستثنی است. و اگر شیر آب شما فقط یک سوپاپ برای بستن داشته باشد، ممکن است هنگام دور بودن از خانه نشت کند. برای جلوگیری از این اتفاق، مطمئن شوید که شیر آب شما به جای یک سوپاپ دارای یک جفت سوپاپ است. به این ترتیب، اگر یکی خراب شد، می‌توانید با بستن دیگری، نشتی را متوقف کنید.

 

مقایسه جزیره و شبه جزیره!

 

بالا بردن هزینه‌ها با نصب شیر پات فیلر

قبل از خرید شیر آب پرکننده و پرداخت هزینه نصب آن، به دفعات استفاده از آن توجه کنید. کمی فکر کنید، آیا واقعا هزینه آن برای وسیله‌ای که ممکن است زیاد مورد استفاده قرار نگیرد، ارزش دارد؟

 

معایب پات فیلر یا پرکننده قابلمه

 

در استفاده از پات فیلر(پرکننده قابلمه) به موارد زیر توجه کنید:

به جای اینکه شیر پات فیلر را دقیقا بالای سطح پخت قرار دهیم، بهتر است در سمت راست یا چپ آن نصب کنیم زیرا در صورت قرار گرفتن بالای قابلمه‌ها، شیر آب گرم و حتی داغ می‌شود. پس، از آنجایی که پات فیلر دارای یک مفصل بلند است می‌توان از آن برای پر کردن قابلمه بدون نیاز به عبور از روی اجاق گاز استفاده کرد. 

نوع باز و بسته شدن شیر به انتخاب شخصی بستگی دارد اما استفاده از شیر‌های اهرمی آسان‌تر است.

 

سقف کشسان چیست؟

 

کاربرد پات فیلر یا پرکننده قابلمه چیست