1. خانه
  2. >
  3. چرا کابینت آماده برای آشپزخانه نخریم؟+دلایل
چرا کابینت آماده برای آشپزخانه نخریم؟+دلایل
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1401/9/12چرا کابینت آماده برای آشپزخانه نخریم؟+دلایل


امروزه با توجه به نوسازی بافت منازل و ازدیاد ساخت و ساز، تمایل مردم ب بازسازی و تغییر دکوراسیون بسیار افزایش یافته .کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین عوامل زیبایی و جذابیت در هر خانه است. با التفات به موضوع افزایش هزینه ها و وجود مشغله های فراوان کابینت های آماده آشپزخانه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند،در این متن به بررسی و مقایسه کابینت های آماده و سفارشی میپردازیم و بیان میکنیم که در چه صورت نباید از کابینت های آماده استفاده کنیم؟

می توان به جرات گفت آشپزخانه یکی از مهم ترین مکان های خانه می باشد زیرا در طول روز ساعات زیادی در آنجا هستیم. پیشرفت تکنولوژی و استفاده زیاد افراد از گوشی باعث شده کمتر دور هم جمع  شوند و حتی زمانی که در یک مکان با هم نشسته اند هر کسی با گوشی خود مشغول است اما از آنجایی که اعضای خانواده معمولا برای صرف وعده های غذایی  گوشی خود را کنار گذاشته و در آشپزخانه دور هم جمع می شوند، پس می توان گفت این مکان بسیار حائز اهمیت است. 

یکی از لوازم آشپزخانه که تاثیر زیادی بر زیبایی و دلباز بودن آن دارد، کابینت است. بصورت کلی کابینت ها به دو دسته سفارشی و آماده تقسیم می شوند. کابینت های سفارشی کابینت هایی هستند که مطابق با آشپزخانه شما طراحی شده اند و فقط مختص آشپزخانه شما هستند اما کابینت آماده یا استوک نو، کابینت‌هایی هستند که از قبل طراحی شده، برش خورده، قطعات نصب و ساخته شده‌اند و در هر آشپزخانه ای قابل استفاده هستند. این نوع کابنیت ها موافقان و مخالفان زیادی دارند. عده ای اصرار بر این دارند که کابینت آماده خوب نیست و بهترین انتخاب برای هر خانه ای کابینت سفارشی است اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که چرا نباید کابینت آماده بخریم؟

 

در ادامه دلایلی برای نخریدن این نوع کابینت ها آورده شده است:

 

1.    اگر مقدار هزینه ای که بابت خرید کابینت صرف میکنید برایتان مهم نیست کابینت آماده نخرید زیرا آن ها بسیار مقرون به صرفه هستند. درصورتی که هزینه کابینت های سفارشی چندین برابر بیشتر از کابینت های آماده است.

 

قیمت کابینت پیش ساخته چگونه است ؟

 

2.    اگر زمان آماده سازی و تحویل برایتان مهم نیست کابینت آماده نخرید زیرا از آنجایی که کابینت های آماده  قبلا در کارخانه از پیش مونتاژ شده اند، بنابراین همواره در انبار موجود و آماده ارسال فوری هستند. بطور مثال اگر امروز کابینت آشپزخانه خود را سفارش دهید، ظرف چند روز آن را بصورت نصب شده در آشپزخانه خود دارید و نیازی نیست هفته ها و یا حتی ماه ها منتظر باشید.

 

زمان تحویل کابینت آماده چطور است ؟

 

3.    اگر میخواهید کابینت ها در محل فیکس شوند و هیچوقت آن ها را جا به جا نکنید، کابینت آماده نخرید! زیرا کابینت های آماده بصورتی طراحی و تعبیه شده اند ک قابلیت جا ب جایی دارند. به طور مثال اگر شما در منزل استیجاری زندگی میکنید کابینت های آماده گزینه بسیار مناسبی برای آشپزخانه شما هستند.

4.    اگر هزینه طراح برایتان مهم نیست، کابینت آماده نخرید، زیرا طراحان کابینت های آماده آن را طوری طراحی کرده اند که مطابق با هر آشپزخانه ای است و برای اکثر آشپزخانه ها قابل استفاده می باشد در نتیجه اگر می خواهید اختصاصی یک طراح برای آشپزخانه خود بیاورید و هزینه اضافی بپردازید، کابینت آماده نخرید!

 

طراحی کابینت آماده چگونه است

 

5.    اگر راحتی نصب برایتان مهم نیست کابینت آماده نخرید زیرا نصب آنها بسیار آسان است. کابینت های آشپزخانه آماده به قدری آسان نصب می شوند که همه می توانند این کار را انجام دهند. شما فقط به ابزارهای ساده ای مانند تفنگ پیچ و چکش نیاز دارید تا آنها را در جای خود ثابت کنید حال آشپزخانه جدید شما کامل شده است و نیازی به استخدام نجار نیست، بنابراین می توانید از پس انداز بیشتری برخوردار شوید

6.    اگر ابعاد و اندازه استاندارد کابینت برای شما مهم نیست کابینت آماده نخرید زیرا آنها مطابق استاندارد های اندازه گیری ساخته شده اند و برای هر مدل آشپزخانه ای مناسب و قابل نصب هستند.

7.    اگر  تنوع طلب و طرفدار تغییر دکوراسیون آشپزخانه هستید و دوست دارید هر چند وقت کابینت های آشپزخانه خود را تغییر دهید، کابینت آماده نخرید، زیرا به قدری قیمت آن ها مناسب است که به ازای یکبار صرف هزینه برای خرید کابینت سفارشی می توانید چندین بار کابینت آماده بخرید و می توانید به راحتی و با پس انداز اندکی کابینت ها را عوض کنید.

8.    اگر مونتاژ کردن کابینت برایتان مهم نیست کابینت آماده نخرید زیرا این واقعیت وجود دارد که آنها قبلاً مونتاژ شده اند، بنابراین لازم نیست این کار را انجام دهید. این مسئله میتواند مقدار زیادی از استرس شما بکاهد.

 

نتیجه گیری:

 

کابینت های آشپزخانه آماده یک انتخاب عالی برای هر کسی است که آشپزخانه خود راتجهیز یا بازسازی می کند، مقرون به صرفه، جذاب و شیک، از قبل مونتاژ شده، محکم و بادوام و دارای نصب بسیار آسان است. احتمالا تاکنون نام خانه و آشپزخانه ارینب را شنیده اید و می دانید که ما به خاطر کابینت‌های آشپزخانه از پیش مونتاژ شده‌مان شناخته شده‌ایم. ساختن یا بازسازی آشپزخانه زمان هیجان انگیزی برای هر صاحب خانه است. اما رسیدن به این مرحله می تواند استرس زا و بسیار زمان بر باشد.

اگر در بازسازی یا ساختن اولین خانه خود تازه کار هستید، احتمالاً اطلاعات زیادی در مورد کابینت های آشپزخانه آماده ما نمی دانید. با وجود تعداد زیاد شرکت آشپزخانه که هر کدام محصولات متنوع و متفاوتی را ارائه می دهند، انتخاب کابینت می تواند بی اندازه استرس زا باشد.  علاوه بر این، اگر کابینت‌هایتان را از خانه و آشپزخانه ارینب انتخاب کنید، می‌دانید که این کابینت‌ها از مواد و پرداخت‌های باکیفیت ساخته شده‌اند، طراحی مدرن دارند، دارای ابعاد و اندازه استاندارد و آماده ارسال فوری هستند. همچنین این کابینت ها قابلیت سفارشی سازی هم دارند یعنی قسمت هایی از آشپزخانه را می شود کابینت آماده زد و آن بخش هایی که باید سفارشی ساخته شوند را مطابق همان محل سفارشی ساخت.

با خرید کابینت از پیش مونتاژ شده مجموعه ارینب، آشپزخانه رویاهای خود را، کارآمد و مقرون به صرفه طراحی کنید.