1. خانه
  2. >
  3. مدل های جدید و تغییرات کابینت آشپزخانه در سال 2023
مدل های جدید و تغییرات کابینت آشپزخانه در سال 2023
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1401/9/3مدل های جدید و تغییرات کابینت آشپزخانه در سال 2023


می توانیم با تغییرات کوچک و کم هزینه ای که در کابینت ها، صفحه ی کابینت و چیدمان آن می دهیم طراحی آشپزخانه و در نتیجه خانه را عوض کنیم. در متن به مورادی در این راستا اشاره شده است.

اصولا همه علاقمند به مد هستند و دوست دارند همواره تغییراتی در دکوراسیون خانه خود انجام دهند، آشپزخانه هم یکی از بخش های مهم و به عبارتی قلب خانه است در نتیجه تغییر در آشپزخانه می تواند فضای کلی خانه را عوض کند. کابینت ها تاثیر زیادی در زیبایی آشپزخانه دارند اما احتمال اینکه هر سال بخواهیم کابینت های آشپزخانه خود را عوض کنیم صفر است چون هزینه های  زیادی را دربردارد!

می توانیم با تغییرات کوچک و کم هزینه ای که در کابینت ها، صفحه ی کابینت و چیدمان آن می دهیم طراحی آشپزخانه و در نتیجه خانه را عوض کنیم.

در ادامه به کارهایی که در این راستا می توان انجام داد اشاره شده است:

 

 جزایر بازسازی شده

 

به گفته لیندا هایسلت جزیره ی آشپزخانه در حال تولد دوباره است اما با متد جدید !

تغییرات جزیره به عنوان یک میز ناهار خوری چند منظوره در حال پیاده سازی است و جایگزین جزیره های سنتی بدون کابرد خواهند شد و انتظار می رود چنین خلاقیت هایی در صنعت کابینت بیشتر دیده شود.

 

طراحی جدید جزیره در سال 2023

 

متد چوب ها با رنگ های ملایم و گرم 

 

سارا رابرتسون بنیانگذار استودیو دیربورن متعقد است در سال جدید شاهد بازگشت کابینت های رنگ چوب به اشپزخانه ها هستیم و رنگ های تیره در آشپزخانه ها مد خواهد شد.

 

استفاده از رنگهای گرم در آشپزخانه

 

الگو و رنگ 

 

وندی لابروم طراح شیکاگو میگوید ما از کارهای یک دست و یکنواخت خسته شده ایم و از متد های چند رنگ فضایی استقبال میکینم .

 

دیوارپوش یا کاشی های بین کابینت 

 

دیوارپوش ها نباید حتما سفید باشند و در سال جدید انتظار میرود با توجه به متد روز از دیوارپوش های زیبا و مناسب کابینت هایتان استفاده کنید .

 

کابینت ها با رنگ های خاص

 

یکی از طراحان معروف دنیا پیش بینی میکند در سال 2023 برای کابینت ها با رنگ های آبی،سبز،ارغوانی و زعفرانی و از این دسته رنگ ها به جز سفید استفاده شود.

 

استفاده از رنگهای خاص در کابینت آشپزخانه

 

کابینت با رنگ سفید گرم 

 

پیش بینی میشود در سال جدید از رنگ های سفید گرم مانند رنگ عاج (رنگی است مابین سفید و شیری)  استفاده شود.

 

 برش کاری و cnc دقیق

 

برش کاری و cnc کابینت مورد بسیار مهمی است که در سال های گذشته توجه ی کمی به آن شده ولی در صورتی که زیبایی کابینت های ممبران به cnc دقیق آن است و در سال آینده به آن توجه ویژه ای خواهد شد و هر چه برش کاری با دقت تر و تمیز باشد باعث جلب توجه کاربران میشود .

 

 استفاده از پرده در آشپزخانه 

 

اگر چه از نظر فنی نصب پرده در آشپزخانه ایراد دارد ، اما استفاده از پرده در آشپزخانه های روستیک بسیار محبوب بوده و هست و به همین دلیل استفاده از پرده درآشپزخانه های امروزی که در آن فقط فلز وسنگ و چوب به کار رفته  شده برای متعادل شدن فضا بسیار مناسب است .

 

پرده جدید آشپزخانه در سال 2023

 

ملزومات کابینت آشپزخانه 

 

نادیا سوباران بنیان گذار Adian Design خاطر نشان کردند اکثر مشتری ها خواستار ملزومات کامل (مانند قفسه های برنجی و سطل زباله فلزی و...) هستند و در گذشته برای کاهش هزینه ها از خرید ملزومات صرف نظر میکردند اما اکنون مشتری ها کابینت هارا به همراه ملزومات کامل میخواهند .

 

دکوراسیون صفحه ی روی کابینت ها

 

کریستینا فیلیپس درباره آینده نزدیک میگوید برای صفحه های کابینت و و جزیره ها از ترکیب سنگ کوارتزیت و سنگ صابون استفاده خواهد شد .

 

کابینت با کشوی یخچالی 

 

استفاده از کشوی یخچالی به این معناست که یک کشو با محیط سرد مانند یخچال  برای نگهداری نوشیدنی ها و یا هر وسیله ای که فضای زیادی اشغال میکنید مناسب است و برای صرفه جویی در فضای یخچال اصلی بسیار با ارزش است و با افزدون این مورد یک ویژگی خوب به کابینت ها افزوده می شود . در سال 2023 پیش بینی میشود که این ویژگی به کابینت های مدرن اضافه شود.

 

استفاده از کابینت با کشو یخچالی

 

ایجاد دسترسی از راه دور به لوازم هوشمند آشپزخانه 

 

برای دسترسی آسان از راه دور به وسایل آشپزخانه شرکت های زیادی از سال های قبل به دنبال این پروژه بوده اند که از طریق وای فای تمامی وسایل هوشمند آشپزخانه را از راه دور کنترل کنند و تلاش هایشان هم بی ثمر نبوده و تا حدودی موفق بوده اند و پیش بینی میشود در سال 2023 این هدف و تکنولوژی به طور کامل اجرا شده و قابل دسترس مردم قرار بگیرد.

 

آشپزخانه ها با فضای بزرگ تر

 

روند پیش بینی شده برای آشپزخانه ها فضای بزرگ تر است، به دلیل کرونا در چند سال اخیر اشتیاق مردم به خانه نشینی زیاد شده و این علاقه همچنان در حال افزایش است به همین خاطر پیش بینی میشود فضای آشپزخانه در منازل طی سال آینده بزرگ تر ساخته شود .

 

ایجاد قفسه بندی با شکل های غیر معمول

 

آشپزخانه باید فضایی منعطف، جالب و فوق العاده باشد که فردی که در حال آشپزی است با ذوق کارهای خود را انجام دهد و از این رو میتوانیم با قفسه بندی متفاوت و غیر منتظره به شکل های منحنی و زاویه دار به آشپزخانه شکلی جدید بدهیم و در سال جدید امکان مد شدن این نوع قفسه بندی خیلی زیاد است .

 

استفاده از قفسه بندی غیرمعمول در آشپزخانه

 

دکوراسیون وسایل آشپزخانه 

 

امروزه با توجه به صنعت مد و دکوراسیون که به سمت ساده گرایی و مینیمالیستی می رود اکثریت مردم هم به دنبال دکوراسیون ساده هستن و از استفاده ی وسایل لوکس و پر زرق و برق خودداری میکنند و در سال 2023 هم پیش بینی می شود شاهد افزایش محبوبیت ساده گرایی در منازل هستیم . 

 

دکوراسیون آشپزخانه بصورت ساده و زیبا

 

بروز کردن کفپوش ها (کاشی های کف آشپزخانه )

 

کسانی که به دنبال عوض کردن کفپوش های آشپزخانه ی خود هستند باید بافت منزل خود را بررسی کنند، امروزه افراد کفپوش های منازل خود را به شکل ذوزنقه و چند ضلعی  در قالب های تخته ای درشت و چوب های کم رنگ به روز می کنند .

 

استفاده از کابینت های به رنگ چوب 

 

کابینت های رنگ چوب برای مدتی بود که از مد افتاده بود و از آن در صنعت کابینت کمتر استفاده میشد اما در پیش بینی هایی که شده در سال نو میلادی کابینت ها با رنگ چوب به دلیل گرم بودن ترند میشوند.