1. خانه
  2. >
  3. چگونه مناسب ترین سبک برای درب کابینت آشپزخانه خود را پیدا کنیم؟
چگونه سبکی مناسب برای درب کابینت آشپزخانه خود را پیدا کنیم؟
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1401/2/6چگونه مناسب ترین سبک برای درب کابینت آشپزخانه خود را پیدا کنیم؟


انتخاب درب مناسب برای کابینت آشپزخانه تصمیم مهمی است. از این گذشته، درب‌های کابینت در زیبایی آشپزخانه شما نقش مهمی دارند و جلوه خاصی به آشپزخانه شما‌ می‌دهند، به این معنی که طرحی که انتخاب‌ می‌کنید تأثیر قابل توجهی بر طراحی کلی منزل شما خواهد داشت.

صرفاً بر اساس انتخاب درب کابینت خود،‌ می‌توانید آشپزخانه ای روشن و جذاب، پیچیده و ظریف یا کلاسیک را تنظیم کنید.

پس جای تعجب نیست که تعداد گزینه‌های انتخابی شما‌ می‌تواند بسیار زیاد باشد. برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام درب کابینت به شما کمک‌ می‌کند به ظاهر و احساسی که انتظار دارید برسید، ما یک راهنمای مفید در مورد سبک‌های رایج درب کابینت و همچنین معیارهایی که باید به دنبال آن باشید، گردآوری کرده ایم. برای اینکه بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید کدام یک برای سبک آشپزخانه و بودجه شما مناسب است.

 

معیارهای انتخاب درب کابینت

 

راه‌های مختلفی وجود دارد که‌ می‌توانید انتخاب‌های خود را در مورد درب‌های کابینت ارزیابی کنید. هر فردی روش خود را دارد و هیچ یک از این روش‌ها اشتباه نیست. با این حال، اگر احساس می‌کنید همه احتمالات را در نظرگرفته‌اید، دانستن برخی از معیارهای استاندارد برای انتخاب انواع درب‌های کابینت می‌تواند مفید باشد.

چند مورد از معیارهای رایجی که افراد هنگام انتخاب درب کابینت به آن توجه‌ می‌کنند عبارتند از:

 

 چیدمان و سبک آشپزخانه

 

کل خانه شما دارای یک تم، سبک و احساسی است که در سرتاسر آن وجود دارد. همه اجزای منزل شما از جمله مبلمان، فرش و چراغ دست به دست هم‌ می‌دهند تا به این احساس کمک کنند و این موضوع شامل همه اتاق‌ها هم‌ می‌شود. در حالی که ممکن است سبک از اتاق خواب تا هال و اتاق نشیمن تا اتاق ناهارخوری کمی متفاوت باشد، ولی یک تم ثابت در سراسر خانه شما اجرا خواهد شد. این شامل آشپزخانه نیز‌ می‌شود.

وقتی نوبت به تصمیم گیری در مورد درب کابینت‌ می‌رسد، سبک کلی خانه خود را در نظر بگیرید. آیا خانه شما کلاسیک و شیک است؟ آیا مدرن و کوچک است؟ هر سبکی که برای  خانه شما مناسب است، آن را با درب‌های کابینت آشپزخانه خود هماهنگ کنید.

همانطور که به سبک کلی خانه خود فکر‌ می‌کنید، بهتر است که در مورد چیدمان آشپزخانه خود هم فکر کنید. آیا L شکل است؟ یا U شکل؟ به این فکر کنید که سبک‌های مختلف درب‌ها در چیدمان فعلی شما چگونه به نظر‌ می‌رسند و این مورد را در تصمیم‌گیری در نظر بگیرید.

 

تاثیر چیدمان برای انتخاب درب کابینت

 

 قیمت

 

مانند هر چیز دیگری، درب‌های کابینت نیز تنوع زیادی از نظر قیمت و سبک دارند. برخی از آن‌ها ارزان‌تر، در حالی که برخی دیگر گران‌تر هستند و هر فردی متناسب با بودجه خود، درب کابینت آشپزخانه خود را انتخاب‌ می‌کند.

همانطور که گزینه‌های درب کابینت را مرور می‌کنید، توصیه می‌کنیم برای شروع، گزینه‌های موجود را بررسی کنید تا درک کاملی از حدود قیمت معمولی به دست آورید. سپس، به بودجه خود نگاه کنید و تصمیم بگیرید که چقدر پول‌ می‌خواهید خرج کنید. سپس مبلغ مورد نظر خود را با قیمت درب‌های کابینت مقایسه کنید، بنابراین متوجه خواهید شد که به سرعت‌ می‌توانید بسیاری از گزینه‌هایی را که از نظر قیمت مناسب شما نیست، حذف کنید.

هنگامی که درب کابینت را از فروشگاه ارینب انتخاب‌ می‌کنید، متوجه خواهید شد که درب کابینت ما با قیمت‌های بسیار متنوعی موجود است. که‌ می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای شما و بودجه شما بهتر است و بعد تصمیم به خرید بگیرید.

 

 ساخت و ساز

 

در حالی که طراحی‌های زیبا و متعددی برای کابینت‌ها وجود دارد، کابینت‌ها از نظر اسکلت در دو نوع مختلف ساخته‌ می‌شوند.

اولین گزینه کابینت‌های با دسترسی کامل یا بدون قاب است. این یک سبک اروپایی‌تر و کمی جادار‌تر است و یک ساختار بدون قاب زیبا را فراهم‌ می‌کند. اگر به این سبک علاقه مند هستید، توصیه‌ می‌کنیم از کابینت ارینب ما دیدن کنید.

از سوی دیگر، دومین گزینه محبوب، کابینت‌های قاب دار است. این سبک بیشتر در ایالات متحده رایج است و دارای انواع مختلفی‌ می‌باشد. 

سایر مواردی که باید در ساختمان کابینت در نظر بگیرید عبارتند از کشوها، لولاها و موارد دیگر. تنوع باورنکردنی در میان انواع کابینت، حتی در انواع ساختمان وجود دارد. همانطور که برای درب کابینت خود خرید‌ می‌کنید، سبک‌هایی را خریداری کنید که متناسب با نوع ساختمان شما باشد.

 

 سبک‌ها و تزئینات درب

 

زیبایی شناسی بخش مهمی از فرآیند انتخاب است. از خود بپرسید که کدام رنگ‌ها و سبک‌ها را بیشتر‌ می‌پسندید و فکر‌ می‌کنید کدام یک در آشپزخانه شما بهتر به نظر‌ می‌رسد. این معیار به تنهایی به شما کمک‌ می‌کند تا انتخاب‌ها را به میزان قابل توجهی محدود کنید.

سه سبک اصلی روکش کامل، توکار و روکش جزئی برای درب کابینت موجود است که با توجه به سبک آشپزخانه و اینکه از نظر ظاهری کدام نوع کابینت مورد علاقه شماست می‌توانید سبک درب کابینت را انتخاب کنید.

به طور مثال در کابینت‌های ممبران از روکش کامل استفاده می‌شود.

 

تاثیرسبک آشپزخانه بر انتخاب درب کابینت