1. خانه
  2. >
  3. بهترین انواع قفل کابینت کودک+مزایا و معایب آن
بهترین انواع قفل کابینت کودک+مزایا و معایب آن
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/8/9بهترین انواع قفل کابینت کودک+مزایا و معایب آن


آیا نگران ایمنی کودک خود به محض اینکه او شروع به حرکت کردن و راه رفتن می‌کند هستید؟ آیا نمی‌دانید چگونه آن را از کابینت‌ها دور نگه دارید؟ یکی از بهترین کارها قبل از اینکه کودکان شروع به راه رفتن بکنند می‌توان انجام دادم سرمایه گذاری روی قفل کابینت برای آشپزخانه است. این قفل‌ها کمک می‌کنند خیالتان راحت باشد.

چه زمانی باید قفل کابینت کودک را نصب کنیم؟

بدیهی است که تا زمانی که کودکتان متحرک نباشند به هیچ کدام نیاز نخواهید داشت. اما هنگامی که آن‌ها شروع به حرکت کردن می‌کنند، بهتر است کابینت‌های خود را قفل کنید. زیرا در کشوهای کابینت‌تان انواع و اقسام وسایل خطرناک مانند چاقو، مواد شوینده، وسایل شکستنی، دارو و ... وجود دارد.

 

نحوه انتخاب قفل کابینت کودک

هنگام انتخاب نوع قفل کابینت، گزینه‌های ارزان زیادی وجود دارد، اما جنس ارزانتر همیشه بهتر نیست. باید به این فکر کنید که چه ویژگی‌هایی در این قفل‌ها می‌خواهید، در غیر این صورت ممکن است خیلی زود آن‌ها را جایگزین کنید. انواع مختلفی از قفل‌‌های کابینت وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ما به رایج ترین انواع آن نگاه می‌کنیم و مزایا و معایب آن‌ها را مورد بحث قرار می‌دهیم.

 

قفل کابینت کودک چند منظوره 

این قفل چند منظوره را می‌توان روی کابینت، لوازم خانگی، سطل زباله، پنجره‌ها، کشوها و حتی توالت‌ها استفاده کرد. شما می‌توانید به راحتی و تنها با استفاده از یک دست این قفل را باز کنید و به همان سرعت ببندید. در این قفل‌ها به هیچ مته یا ابزار خاصی نیاز ندارند، زیرا از چسب برای چسباندن به کابینت شما استفاده می‌کنند همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید هر قفل دارای دو دکمه است که دکمه‌ها توسط چسبی که پشتشان قرارا دارد روی سطح کابینت می‌چسبند و برای باز کردن یا بستن قفل از شاسی روی محور آن کمک می‌گیریم. در حالی که بازکردن این قفل‌ها برای کودکان، کار سخت و تقریبا غیر ممکنی است اما بزرگسالان می‌توانند به راحتی و فقط با یک دست باز کنند، که برای مادران پرمشغله‌ای که اغلب نوزادانشان را در آغوش می‌گیرند عالی است.

کافی است کابینت خود را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و آن را کاملا خشک کنید تا مطمئن شوید که چیزی مانع از چسبیدن چسب نمی‌شود. بعد از اینکه کودک شما بزرگ و متوجه تمام خطرات کمین کابینت شد، می‌توانید چسب را بدون خراب کردن کابینت خود بردارید. قفل‌ها در چندین رنگ هستند و با دکوراسیون شما ترکیب می‌‎شوند.

 

قفل کابیبنت کودک چند منظوره

 

مزایای قفل کابینت کودک چند منظوره چیست؟

نصب آسانی دارند.

در دور نگه داشتن کودکان کنجکاو عالی هستند.

تنوع رنگ خوبی دارند.

به راحتی و فقط به یک دست باز می‌شوند.

 

معایب قفل کابینت کودک چند منظوره چیست؟

فقفط یکبار می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و قابل استفاده مجدد نیستند بنابراین در هنگام نصبشان دقت کنید.

ممکن است در بعضی موارد پلاستیک روی این نوارها آنقدر که می‌خواستید دوام نداشته باشند.

در بعضی موارد ممکن است چسب خیلی قوی نداشته باشند.

ممکن است با شکستن برخی از تسمه‌ها مشکل داشته باشید.

 

لطفا برای مشاهده لیست قیمت و خرید کابینت‌های پیش ساخته ارزان قیمت کلیک کنید!

 

قفل کابینت کودک مگنتی

آیا می خواهید کابینت‌های خود را حتی با سیستم قفل کودک تمیز و شیک نگه دارید و قفل‌ها تاثیری روی ظاهر کابینت نگذارند؟ این سیستم هرقفل را از بیرون کاملا نامرئی می‌کند. با استفاده از ترکیب آهنربا و چسب قوی کار می‌کند. این قفل از دو قسمت تشکیل شده است که یک قسمت را داخل و پشت درب کابینت قرار می‌دهید و قسمت دیگر هم کلید قفل محسوب می‌شود. زمانی که درب کابینت بسته می‌شود قفل بطور خودکار عمل کرده و برای باز شدن درب کلید را پشت درب و نزدیک قفل قرار می‌دهیم و به این صورت درب باز می‌شود.همچنین می‌توانید قفل را در مواقعی که به آن نیاز ندارید باز کنید. برای زمانی که مهمان دارید یا کودکتان در آن محل حضور ندارد عالی است. با فشار ساده یک دکمه که روی قفل  قرار دارد می‌توانید قفل را فعال یا غیر فعال کنید.

اگر به قدرت بالایی که قفل‌های مغناطیسی دارند علاقه مند هستید اما نمی‌خواهید برای نصب هیچگونه سوراخ و پیچی روی درب زده شود، می‌توانید از قفل‌هایی که به هیچ ابزاری نیاز ندارند استفاه کنید. در این نوع قفل‌ ها از چسب 3M استفاده می‌شود که به اندازه کافی قوی است و در برابر کشیدن یک کودک کنجکاو مقاومت مورد نیاز را دارد. با استفاده از کلید کابینت‌ها را باز می‌کنید.

 

قفل کابینت کودک مگنتی

 

مزایای قفل کابینت کودک مگنتی چیست؟

از بیرون کاملا نامرئی است.

نصب آسانی دارند.

زمانی که به آن‌ها نیاز ندارید می‌توان آن‌ها را جدا کرد.

قدرت بالایی در قفل کردن دارند.

نیازی به حفاری کابینت ندارند.

 

معایب قفل کابینت کودک مگنتی چیست؟

فقط روی درب‌های کابینت کاربرد دارند و در قسمت‌های دیگر خانه نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

برای کابینت‌های ضخیم به خوبی کار نمی‌کند.

امکان دارد کلید قفل را گم کنید.

 

قفل کابینت کودک مگنتی مخصوص همه سطوح

این قفل‌های مغناطیسی کابینت که برای نصب به جای سوراخ کردن کابینت بوسیله چسب نصب می‌شوند برای ساکنان آپارتمان یا کسانی که ابزار کار چندانی ندارند، مناسب است. برای استفاده از کابینت‌های خود نیازی به ایجاد تغییرات دائمی ندارید.

این نوع قفل‌ها قابل نصب روی همه ی سطوح اعم از صاف، منحنی و گوشه‌های زاویه دار هستند. باز و بسته شدن قفل توسط یک شاسی زیر آن انجام می‌شود.

شما یک مجموعه از 16 قفل همراه سه کلید دریافت خواهید کرد. به این ترتیب، اگر یکی از کلیدها را گم کنید ترسی از اینکه دیگر هرگز نمی‌توانید هیچ یک از کابینت‌های خود را باز کنید ندارید. این نکته برای والدینی که فراموش کار هستند و ممکن است کلید خود را گم کنند مسئله مهمی است. 

 

قفل کابینت کودک مگنتی مخصوص همه سطوح

 

مزایای قفل کابینت کودک مگنتی مخصوص همه سطوح چیست؟

برای بسیاری از قفل‌ها، یک انتخاب مقرون به صرفه است.

بیش از یک کلید دارد.

نصبش آسان است.

 

معایب قفل کابینت کودک مگنتی مخصوص همه سطوح چیست؟

در استفاده طولانی مدت ممکن است چسبندگی مورد نظر را نداشته باشد.

قبل از استفاده برای بهترین نتیجه، باید اجازه دهید 24 ساعت بمانند.

 

قفل کابینت کودک کشویی 

قفل‌های کشویی دارای ریل‌های دندانه دار هستند که به راحتی باز نمی‌شوند و از آنجایی که این قفل‌ها صاف هستند، بنابراین آسیبی به دست کودک نمی‌رسد. با این حال، برای هر نوع کابینتی قابل استفاده نیستند. شما فقط می‌توانید از آن‌ها در دستگیره‌های کوچکتر و دسته‌های نازک تر که دی شکل یا قارچی شکل هستند استفاده کنید.

فقط با استفاده از یک دست می‌توانید آن‌ها را باز کنید. حتی سالمندان اگر قدرت بازوی زیادی نداشته باشند یا آرتروز داشته باشند هم به راحتی می‌توانند باز کنند. از آنجایی که فقط روی دسته‌ها می‌لغزند، وقتی تصمیم می‌گیرید که از آن‌ها استفاده نکنید، هیچ اثر مته یا چسبندگی باقی نمی‌ماند. آن‌ها به هیچ وجه روی سطح کابینت شما تأثیر نمی‌گذارند.

 

برای مشاهده ایده‌هایی برای آشپزخانه روستیک کلیک کنید!

 

قفل کابینت کودک کشویی

 

مزایای قفل کابینت کودک کشویی چیست؟

باز و بسته کردن آن‌ها برای بزرگسالان هم حتی کار آسانی است.

 در سه رنگ عرضه می‌شوند تا با اکثر طرح‌های رنگی مطابقت داشته باشند.

به قدری محکم است که بتواند در برابر کشش کودک نوپا مقاومت کند.

 

معایب قفل کابینت کودک کشویی چیست؟

توجه کودک شما را به خود جلب می‌کنند و می‌توانند کمی چشم را آزار دهند.

قابل نصب روی همه انواع دستگیره نیستند.

 

قفل کابینت کودک بنددار 

هنگامی که به طور مداوم به داخل و خارج از کابینت خود نیاز دارید، این نوع قفل‌ها انتخاب خوبی هستند. شما مجبور نخواهید بود چیزی را سوراخ کنید یا از چسب استفاده کنید که بعداً مجبور به جدا کردن آن شوید. روکش کابینت شما را خراب نمی‌کند و در دو رنگ مختلف وجود دارد تا با کمد شما مطابقت داشته باشد.

والدین می‌توانند این قفل‌ها را با یک دست باز کنند، اما نوزادان و کودکان نوپا نمی‌توانند بفهمند که چگونه کار می‌کنند. دارای طراحی قفل دوگانه است، بنابراین به هیچ وجه کودکان نمی‌توانند آن را باز کنند.

باز و بسته کردن این قفل‌ها بوسیله طنابی که روی آن است انجام می‌شود و و امکان باز شدن یهویی و اصابت کردن آن به صورت کودک شما وجود ندارد.

 

قفل کابینت کودک بنددار

 

مزایای قفل کابینت کودک بنددار چیست؟

سیم آنقدر کوتاه است که خطری از لحاظ خفگی، کودکان را تهدید نمی‌کند.

هیچ آسیب و اثری از آن بعد از باز شدن روی کابینت نمی‌بینید.

 

پات فیلر چیست؟

 

معایب قفل کابینت کودک بنددار چیست؟

فقط قابل استفاده روی کابینت‌هایی هستند که  دستگیره‌های آن دقیقاً در کنار یکدیگر قرار دارند.

بند ها ممکن است برای کودکان جلب توجه کنند و کودکان مشغول بازی کردن با آن‌ها شوند.