1. خانه
  2. >
  3. چرا چوب اصلاح شده بهترین انتخاب برای کفپوش‌های چوبی است؟+توضیحات
چرا چوب اصلاح شده بهترین انتخاب برای کفپوش‌های چوبی است؟+توضیحات
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/4/20چرا چوب اصلاح شده بهترین انتخاب برای کفپوش‌های چوبی است؟+توضیحات


چوب اصلاح شده به سرعت در حال تبدیل شدن به یک ماده با کیفیت عالی برای منازل مسکونی و همچنین ساختمان‌های تجاری است. چوب اصلاح شده هم از نظر ظاهری زیبایی چوب‌های خام را دارد و هم دوام، طول عمر خوبی دارد و نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری دارد. در ادامه مزایای استفاده از چوب اصلاح شده در کفپوش‌های چوبی آورده شده است:

 ایجاد پتینه(Patina) روی کفپوش‌های چوبی اصلاح شده با گذشت زمان 

بسیاری از دوستداران کفپوش چوبی از ایجاد پتینه خاکستری طبیعی روی چوب با گذشت زمان لذت می‌برند. این پتینه‌ها در مناطق با آفتاب شدید یا باران شدید با سرعت بیشتری توسعه خواهند یافت.

 

ایجاد پتینه روی عرشه چوبی اصلاح شده

 

 استفاده از چوب اصلاح شده باعث صرفه جویی در هزینه 

چوب اصلاح شده مانند سایر کفپوش‌های چوب، به نقاشی سالانه یا دوباره آب بندی نیاز ندارد و از آنجایی که رنگ‌ها و مواد آب بندی کننده با کیفیت بالا ارزان نیستند در نتیجه شما با انتخاب چوب اصلاح شده، سالانه مقدار کمی پس انداز خواهید کرد.

 

استفاده از چوب اصلاح شده در ساخت نرده‌ها 

از چوب اصلاح شده می‌توان در تمام قسمت‌های ساخت کفپوش استفاده کرد و افرادی که از تطبیق کفپوش و نرده‌ها برای ایجاد ظاهر یکپارچه لذت می برند می‌توانند از چوب‌های اصلاح شده در نرده‌های کفپوش هم استفاده کنند. نرده‌های ساخته شده از چوب اصلاح شده دقیقاً مانند خود کفپوش در مقابل تغییرات آب و هوا یک سطح مستحکم و صاف ایجاد می‌کنند که ترک نخواهد خورد.

 

ساخت نرده با چوب اصلاح شده

 

کفپوش‌های چوبی اصلاح شده گزینه‌ای ایمن برای خانواده‌ها 

کودکان اغلب اوقات روی کفپوش‌های حیاط هستند و بازی می‌کنند. بنابراین بسیار مهم است که کفپوش‌های استفاده شده عاری از مواد شیمیایی باشند. کفپوش‌های چوبی اصلاح شده فاقد مواد شیمیایی و برای کودکان خردسال گزینه مناسبی هستند.

 

کفپوش چوبی اصلاح شده مکانی ایمن برای خانواده

 

کیفیت و دوام تخته چوب‌های اصلاح شده همانند چوب‌های سخت استوایی 

چوب‌ درخت‌های گرمسیری اغلب به عنوان گزینه‌ای برتر برای کف سازی با چوب در نظر گرفته می‌شوند، اما می‌توان ازچوب اصلاح شده هم استفاده کرد که مزایای بیشتری دارد و اساساً به همان اندازه متراکم است. این تراکم باعث شده که چوب اصلاح شده بسیار بادوام و مقاوم در برابر آسیب دیدن باشد از طرفی چوب اصلاح شده همان استحکام چوب‌های گرمسیری را داراست با این تفاوت که کمتر تخریب می‌شود.

 

مواد اولیه چوب از جنگل‌های پایدار دارای گواهی تأمین می شود.

یک مسئله مهم در مورد چوب‌ درخت‌های گرمسیری، نگرانی در مورد درختانی است که برای تهیه چوب قطع می‌شوند. بسیاری از شرکت‌های اصلاح چوب از تامین کنندگان مجاز چوب استفاده می‌کنند، بنابراین چوب اصلاح شده یک گزینه سازگار با محیط زیست است.

 

منابع مجاز برای چوب اصلاح شده

 

چوب اصلاح شده سازگار با محیط زیست است.

استفاده از چوب اصلاح شده بر محیط زیست تأثیر منفی نمی‌گذارد، درصورتی‌که وینیل (Vinyl)، کامپوزیت(composite) و سایر گزینه‌های چوبی ممکن است برای ساخت تحت عملیات با مواد شیمیایی مضر قرار بگیرند و قابل بازیافت نباشند. 

 

برای مشاهده لیست قیمت و خرید کابینت ارزان قیمت کلیک کنید!

 

تمیزکردن کفپوش‌های چوبی اصلاح شده بسیار ساده است.

تنها کاری که برای نگهداری از کفپوش چوبی اصلاح شده خود باید انجام دهید تمیز نگه داشتن آن است. شما نیازی به رنگ آمیزی یا تغییر رنگ مجدد نخواهید داشت و همچنین نیازی به خرید مواد تمیز کننده خاص و گران قیمت نیست. صابون و آب برای از بین بردن هرگونه آلودگی، دوده، جلبک و غیره کاملاً خوب عمل می‌کنند. 

 

چوب اصلاح شده به‌راحتی مورد استفاده و برش قرار می‌گیرد.

وینیل و برخی کامپوزیت‌ها برای برش و نصب نیاز به تجهیزات خاصی دارند که هم دشوار است و هم هزینه‌های کارگری در این موارد می‌تواند هزینه‌های کلی را افزایش دهند اما چوب اصلاح شده به راحتی برش می‌شود و از نظر هزینه مقرون بصرفه تر است.

 

برش-آسان-چوب-اصلاح-شده

 

چوب‌های اصلاح شده مشکلات انقباض چوب‌های سنتی را ندارند.

به‌دلیل اصلاح سلولی که در طی فرآیند اصلاح چوب رخ می‌دهد، رطوبت این تخته‌های چوب بسیار کمتر از چوب‌هایی است که تحت عملیات قرار می‌گیرند. و ازآنجایی که رطوبت این چوب‌ها حداقل است وقتی ازچوب‌های اصلاح شده کفپوش ساخته می‌شود، میزان انقباضات بسیار کاهش می‌یابد.

 

فرایند اصلاح، تورم ناشی از رطوبت را بسیار کاهش می‌دهد.

از آنجا که سلول‌های چوب طی فرایند اصلاح تقویت و مستحکم می‌شوند و همچنین به یک پلیمر آغشته و با حرارت سخت می‌شوند در نتیجه مانند چوب‌های دیگر رطوبت را جذب نمی‌کنند. این بدان معنی است که تخته‌های چوبی اصلاح شده برای آب و هوای با سطح رطوبت بالا بسیار مناسب هستند زیرا تورم چوب‌ها تحت رطوبت به حداقل می‌‎رسد و بدین روش می‌توانید از کابینت‌های خود در برابر آب خوردگی محافظت کنید و دیگر نیازی به تعمیر کابینت‌ها بر اثر آب خوردگی نیست.

 

کاهش تورم ناشی از رطوبت چوب اصلاح شده

 

حشرات و آفات به چوب اصلاح شده جذب نمی شوند.

در هنگام استفاده از چوب در نمای خارجی خانه، حشرات و آفات دردسرساز هستند. با این حال، چوب اصلاح شده در برابر فعالیت حشرات بسیار مقاوم است.

 

انواع اکسسوری‌های کابینت آشپزخانه را بشناسید!

 

خانه‌هایی که کفپوش‌های چوبی اصلاح شده دارند برای خریداران خانه دارای ارزش بیشتری هستند.

به دلیل مزایای زیاد که چوب اصلاح شده دارد، داشتن خانه‌ای با کفپوش ساخته شده از چوب اصلاح شده نقطه قوتی برای فروش خانه است بنابراین اگر خانه‌ای می‌سازید که قصد فروش طی چند سال را دارید، به جای کفپوش‌های ارزان‌تر، به سرمایه گذاری در مورد چوب اصلاح شده فکر کنید.

 

ساخت خانه با چوب اصلاح شده