1. خانه
  2. >
  3. فناوری های جدید و مدرن آشپزخانه در سال 2023
فناوری های جدید و مدرن آشپزخانه در سال 2023
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1401/9/13فناوری های جدید و مدرن آشپزخانه در سال 2023


با استفاده از تکنولوژی های جدید و مدرن می توانیم آشپزخانه را حتی از راه دورکنترل کنیم در نتیجه آشپزخانه ما همیشه مرتب می ماند، همچنین در صرف وقت و انرژی هم صرفه جویی می شود .در متن لیستی از جدید ترین وسایل مدرن در اختیار شما قرار داده ایم.

همانطور که می دانیم مهم ترین جز هر خانه ای آشپزخانه ای آن است برای سهولت و بهترین عملکرد افراد بهتر است همیشه وسایل آشپزخانه بروز شوند. با استفاده از تکنولوژی های جدید و مدرن می توانیم آشپزخانه را حتی از راه دورکنترل کنیم در نتیجه آشپزخانه ما همیشه مرتب می ماند، همچنین در صرف وقت و انرژی هم صرفه جویی می شود. انتخاب لوازم و دستگاه های مدرن آشپزخانه در بازار، کار بسیار سختی است از این رو می خواهیم لیستی از جدید ترین وسایل مدرن در اختیار شما قرار دهیم و در مورد کاربرد این وسایل باهم صحبت کنیم .

 

چرا کابینت آماده نخریم؟

 

فر بخار

 

آیا از پختن غذا در روغن خسته شده اید؟ آیا میخواهید به یک روش سالم و مدرن تری آشپزی کنید؟

 استفاده از فر بخار گزینه ی بسیار مناسبی برای پخت غذا های سالم است. بخار پز کردن غذا از گذشته مرسوم بوده است و  این نوع طبخ غذا جایگزین سالم تری نسبت به استفاده از روغن است و در عین سادگی بسیارخلاقانه می باشد، بخار فر با گرمای حاصل از جوشاندن آب در یک پمپ ایجاد و به مخزن غذا تزریق می شود، در نتیجه غذا با بخار پخته می شود. در این روش، رطوبت کافی برای پخت غذا حفظ می شود و باعث می شود چاشنی کمتری برای غذا به کار برده شود، در نتیجه طبق باب میل خود می توانید غذا رو طبخ کنید. همچنین از این طریق زمان کمتری برای پخت غذا صرف  و در وقت شما برای پختن غذا صرفه جویی می شود. فقط لازم به ذکر است که باید وسایل و درب فر را بعد از هر بار پخت غذا ضد عفونی کنید.

 

مزایای پخت مواد غذایی در فر بخار:

 

این نوع آماده سازی غذا  طعم، رنگ و بافت مواد  را حفظ می کند و در نتیجه ویتامین ها و مواد معدنی آن بطور کامل باقی می مانند و با توجه به شیوع بیماری هایی از جمله بیماری های قلبی و چربی خون و کبد چرب استفاده از این نوع پخت پز برای سالم ماندن و پیشگیری از بیماری ها و حفظ سلامتی بسیار مفید است.

 

فر بخار مدل جدید سال 2023

 

یخچال های هوشمند

 

یخچال های هوشمند مجهز به رابط صفحه نمایش لمسی هستند که ویژگی گسترده ای در اختیار کاربران قرار می دهند. این یخچال ها دارای قابلیت اتصال به وای فای را دارند و در نتیجه در هنگام حضور در آشپزخانه می توان همانند گوشی های هوشمند در مرورگرها سرچ کرده و سرگرم شد. علاوه بر این مجهز به دوربین های داخلی و سیستم عامل فرمان صوتی هستند و همچنین در صفحه نمایش مدت تاریخ انقضای مواد داخل یخچال را اطلاع می دهند که این ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی های این کالاست. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این یخچال این است که قابلیت اتصال به گوشی هوشمند را دارد و این ویژگی باعث می شود امکان بررسی یخچال را حتی زمانی که در خانه حضور ندارید و در حال خرید هستید داشته باشد، در نتیجه مواد مورد نیاز را خرید کنید. بطور کلی این یخچال ها عملکرد بسیار بالا و مناسبی دارند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

 

یخچال های هوشمند سال 2023

 

روشنایی هوشمند آشپزخانه

 

هر فضایی در خانه باید نور مناسبی داشته باشد همانطور که تا به حال متوجه شده اید نورپردازی حال و هوای فضا را تنظیم می کند از این رو نورپردازی برای آشپزخانه بسیار مهم و تاثیرگذار است. سیستم روشنایی هوشمند یک فناوری مدرن می باشد که برای خانه های مدرن طراحی شده است و می توانیم با گوشی هوشمند آن را کنترل کنیم. این سیستم با صدا هم فعال می شود و در هر جای آشپزخانه قابل نصب است.

 

 مزایای  روشنایی هوشمند چیست؟

 

به کمک این فناوری می توان زمان بندی کرد، یعنی زمان روشن و خاموش شدن آن قابل تنظیم است.

قابلیت کنترل از راه دور دارد.

می تواند حرکت را تشخیص دهد، زمانی که کسی وارد آشپزخانه می شود بطور خودکار روشن و هنگام خروج خاموش شود و با این کار نه تنها نور محیط فراهم می شود بلکه شرایط را آسان کرده و برای شما مفید خواهد بود.

باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود.   با این کار نه تنها با فراهم کردن نور محیط بلکه شرایط را آسان کرده و برای شما مفید خواهد بود.

 

روشنایی هوشمند سال 2023

 

دستگاه بسته بندی وکیوم 

 

داشتن یک وسیله مناسب برای بسته بندی مواد غذایی لازمه ی هر آشپزخانه ای است زیرا موادغذایی مانند میوه جات، گوشت و سبزیجات سریع فاسد شده و با استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم می توان از این مشکل جلوگیری کرد و موادغذایی را سالم نگه داشت .

این دستگاه فناوری جدیدی است که می توان مواد غذایی را به سالم ترین روش نگه داری کرد و شما می توانید بدون اینکه هزینه ی زیادی کنید این دستگاه مقرون به صرفه را خریداری کرده و استفاده کنید. این دستگاه هوای داخل پلاستیک را کامل گرفته و مهر و موم می کند و هیچ هوایی داخل آن رد و بدل نمی شود  همین کار باعث می شود مواد غذایی به طور طولانی مدت نگه داری شود.

 

دستگاه بسته بندی وکیوم مواد غذایی

 

کابینت آشپزخانه موتوردار 

 

کابینت آشپزخانه موتوردار جدیدترین تکنولوژی در طراحی آشپزخانه است. این کابینت‌های آشپزخانه هنوز هم به صورت سنتی عمل می کند و نقش کابینت ‌های آشپزخانه سنتی را ارائه می‌کنند، اما ویژگی جدیدتری را برای آسان‌ کردن زندگی شما در خود جای می‌دهند.

 

کابینت آشپزخانه موتوردار چه مزایایی دارد؟

 

این نوع کابینت ها طراحی منظم تری دارند و می توانند مواد غذایی خشک آشپزخانه را به طور خودکار پنهان کنند. در واقع قفسه های داخل این کابینت ها طوری طراحی شده اند که با فشردن یک دکمه می توان به مواد و وسایل مورد نیاز دست یافت و بعد از اتمام کار دوباره دکمه را فشار داده و مواد داخل آن را پنهان کرد. 

نوعی از این کابینت ها حتی می توانند با یک لمس باز شوند و در حال توسعه هستند بطوری که بسیاری از تولید کنندگان خبر از کابینت هایی با فرمان صوتی را داده اند. یعنی پیشرفتشان به گونه ای خواهد بود که با دستور صوتی شما  بطور خودکار باز و بسته شوند. این مزایا در سال 2023 در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

کابینت های موتوردار با گوشی هوشمند قابل کنترل است و می توانید اپلیکیشن آن را  در گوشی خود نصب کنید و از طریق آن درب کابینت و قفسه ها را باز یا بسته و حتی چراغ های کابینت را هم روشن کنید. علاوه بر این، می‌توانید این کابینت‌ها را با توجه به عملکرد هر روز خود به صورت روزانه برنامه‌ریزی کنید و با انجام این کار باز کردن و برداشتن مواد مورد نیاز را برای شما آسان‌تر می‌ شود.

 

سخن اخر

 

تعدادی از وسایل جدید و با تکنولوژی های مختلف در آشپزخانه مدرن را می توانید در بازار انتخاب کرده و خریداری کنید .و ما برای کمک به شما در انتخاب وسایل کاربردی ، مواردی در این مقاله ذکر کردیم که قطعاً باید به آنها توجه کنید زیرا مطمئناً تأثیر قابل توجهی در زندگی شما خواهند داشت. بالاخره آشپزخانه قلب خانه است و قلب ما لایق چیزی جز بهترین ها نیست.