1. خانه
  2. >
  3. 5 نوع نورپردازی اصلی برای جزیره آشپزخانه+تصاویر و جزئیات
5 نوع نورپردازی اصلی برای جزیره آشپزخانه+تصاویر و جزئیات
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/7/175 نوع نورپردازی اصلی برای جزیره آشپزخانه+تصاویر و جزئیات


جزیره‌ها به عنصری تقریباً ضروری در طراحی آشپزخانه تبدیل شده‌اند. همچنین مکان مناسبی برای تهیه، سرو غذا و مکانی ایده آل برای دورهمی‌های خانوادگی هستند. در هر فضایی نورپردازی مسئله بسیار مهمی است و یک نورپرداری خوب بالای جزیره می‌تواند جزیره آشپزخانه شما را از فضایی تقریباً کاربردی و معمولی به نقطه عطف آشپزخانه تبدیل کند، بنابراین حتی اگر نورپردازی خوبی در آشپزخانه خود دارید، نورپردازی مناسب بالای جزیره را فراموش نکنید.

بیایید به پنج نوع اصلی نورپردازی جزیره آشپزخانه و جوانب مثبت و منفی هر کدام بپردازیم.

 

 چراغ‌های آویز

یک چراغ آویز روی جزیره آشپزخانه می‌تواند مانند جواهری در آشپزخانه باشد، وسیله ای ضروری که به کارهای روزمره شما کمک می‌کند و جلوه‌ای زیبا به آشپزخانه می‌دهد. این چراغ ها توسط زنجیر، سیم یا ... از سقف آویزان شده‌اند و برای هرگونه نورپردازی جهت دار مناسب هستند. سبک این وسایل به جلوه و جذابیت کلی آشپزخانه شما می‌افزاید. با این حال، در انتخاب آویزهای مناسب برای جزیره آشپزخانه خود، مهم است که مطمئن شوید این چراغ ها ظاهر آشپزخانه را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند. چراغ‌های آویز معمولاً بصورت سه تایی یا گاهی اوقات دوتایی برای جزایر کوتاه تر به‌کار می‌روند. برخی از مجموعه‌های آویز به یک پایه گسترده وصل می‌شوند که فقط به یک جعبه اتصال نیاز دارد. برای فاصله بیشتر و ظاهر بسیار تمیزتر، می‌توانید از آویزهای سیمی جداگانه استفاده کنید که هر کدام جعبه اتصال خود را داشته باشند(اما همه آن‌ها در یک مدار هستند). به طور کلی، هرچه سقف شما بلندتر و جزیره آشپزخانه شما طول بیشتری داشته باشد، آویزهای شما بزرگتر می‌شوند.

 

چراغ آویز بالای جزیره آشپزخانه

 

 آویزهای شیشه‌ای شفاف

یکی از انواع چراغ‌های آویز که در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است، آویز شیشه‌ای شفاف یا حتی آویز لامپ برهنه است(اغلب با لامپ‌های ادیسون به سبک قدیمی دیده می‌شود).

 

سقف کشسان چیست؟استفاده از این سقف در آشپزخانه چگونه است؟

 

این آویز‌ها می‌تواند ظاهری زیبا و دلپذیر به آشپزخانه شما ببخشد. در حالی که آویزهای فلزی یا شیشه‌ای مات شده می‌توانند مانع خطوط دید در آشپزخانه شوند، به ویژه بین آشپز و کسانی که در کنار جزیره ایستاده‌اند. آویزهای شیشه‌ای شفاف تقریباً در پس زمینه محو می‌شوند و باعث می‌شوند فضا باز و جادارتر شود. عیب شیشه شفاف سختی نور است. طراحان نورپردازی با استفاده از لامپ‌های کم مصرف و کم نور به این موضوع پرداخته‌اند. لامپ‌های ادیسون با خروجی کم لومن(کم نور) خود یک مثال عالی و منطقی هستند، این آویزها ظاهر زیبایی دارند. اگر شما نمی‌خواهید مستقیماً به یک منبع نور فوق العاده روشن نگاه کنید این آویز‌ها گزینه مناسبی هستند. با این حال، خروجی کم نور به این معنی است که این چراغ‌ها در نورپردازی کارایی کمتری دارند. تقریباً باید به عنوان نورپردازی تزئینی یا محیطی از آن‌ها استفاده کرد. اگر آویزهای شیشه‌ای شفاف را در بالای جزیره خود انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که مقدار زیادی نور دیگر، مانند چراغ‌‌های مخفی یا توکار در اتاق دارید.

 

کابینت آشپزخانه ممبران چیست؟

 

آویزه ‌های شیشه‌ای شفاف بالای جزیره آشپزخانه

 

چراغ‌های توکار

در حالی که آویزها راهی عالی برای افزودن نقطه عطف به آشپزخانه شما هستند، اما همیشه این مورد مطلوب نیست. نورپردازی داخلی برای خانه‌هایی با سقف کم ایده آل است. این نوع نورپردازی برای آشپزخانه‌های کوچکتر با جزیره‌های متصل مناسب هستند زیرا به احساس گسترده تری منجر می‌شود.

اکثر طرح‌های مدرن در حال حاضر دارای عناصر روشنایی LED هستند که از نظر مصرف انرژی و عمر طولانی تری نسبت به لامپ‌های معمولی دارند.

 

اگر میخای خودت کابینت‌های آشپزخونه رو رنگ کنی کلیک کن!

 

مارک چراغ را با دقت انتخاب کنید. مدل‌های رده بالا دارای رنگ بندی بهتر و نور دلپذیرتری خواهند بود. مطمئن شوید که رنگ  نور را دوست دارید زیرا عنصر LED طوری طراحی شده است که سال‌ها، حتی یک دهه یا بیشتر دوام بیاورد. همچنین به میزان متمرکز شدن نور توجه کنید. برخی از چراغ‌های توکار به عنوان نورافکن عمل می‌کنند که برای روشنایی صفحه نمای جزیره شما بسیار مناسب هستند. برخی دیگر یک افکت نور افکن با تمرکز کمتر ایجاد می‌کنند که می‌تواند برای روشنایی عمومی اتاق مفید باشد. اگر می‌خواهید چراغ‌های توکار خود را مستقیماً بر روی جزیره قرار دهید و اگر در حال کار با چراغ‌های توکاری هستید که در قسمت عمومی جزیره شما قرار دارند اما مرکز آن بالاتر از آن نیست، ممکن است مجبور باشید یک مدل نورافکن را انتخاب کنید.

 

چراغ توکار بالای جزیره آشپزخانه

 

چراغ‌های فلاش و نیمه فلاش

اگر در انتخاب بین مجموعه‌ای از چراغ‌های آویز پر زرق و برق و چراغ‌های توکار با مشکل روبرو هستید، چراغ‌های فلاش و نیمه فلاش را می‌توانید انتخاب کنید که مابین این دو است. بر خلاف لوسترها یا چراغ‌های آویز، چراغ‌های فلاش بر روی زنجیر یا طناب از سقف آویزان نمی‌شوند.

 

چوب اصلاح شده چیست؟

 

من فکر می‌کنم این وسایل می‌توانند در آشپزخانه کوچکتر بسیار زیبا به نظر برسند، به ویژه در آشپزخانه‌ای که چراغ‌های کمتری در آن نصب شده است و وسایل خارج از جزیره برای روشنایی کل اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجا که وسایل فلاش درست روی سقف نصب شده اند، می توانند نور زیادی رادر محیط منتشر و تمرکز گسترده‌تری نسبت به چراغ‌های توکار داشته باشند. من برای اطمینان از منتشرشدن نور، گوی‌های شیشه ای مات را توصیه می‌کنم. یکی دیگر از مزایای روشنایی فلاش این است که گرد و غبار کمتری می‌گیرد، به این معنی که مجبور نیستید آن‌ها را به دفعات زیاد تمیز کنید. نصب این نوع نور نیز نسبتاً آسان است.

 

چراغ فلاش یا نیمه فلاش بالای جزیره آشپزخانه

 

 لوسترها

برای داشتن ظاهری مجلل برای آشپزخانه، لوسترهای کریستال یا شیشه‌ای را بر روی جزیره آشپزخانه خود آویزان کنید. این نوع چراغ‌ها اغلب بزرگتر از چراغ‌های آویز هستند و نور کافی را بر روی میز آشپزخانه شما فراهم می‌کنند تا آماده سازی غذا راحت تر شود.

با این حال، درست مانند چراغ‌های آویز و سایر چراغ‌های آویزان، توجه داشته باشید که ارتفاع سقف را در نظر بگیرید. لوسترها بیشتر در آشپزخانه‌های بزرگتر با سقف بلند بهترین عملکرد را دارند.

 

برای مشاهده انواع سینک ظرفشویی کلیک کنید!

 

لوستر بالای جزیره آشپزخانه