1. خانه
  2. >
  3. 24 ایده برای سقف آشپزخانه+طراحی و تصاویر
24 ایده برای سقف آشپزخانه+طراحی و تصاویر
ایسنتاگرام کابینت آماده و حاضری ارینب
فیسبوک کابینت اماده آشپزخانه ارینب
آپارات کابینت اماده و حاضری ارینب

1400/7/1924 ایده برای سقف آشپزخانه+طراحی و تصاویر


از آنجایی که آشپزخانه یک مکان بسیار کاربردی و مهم در هر خانه‌ای است و روزانه وقت زیادی در این مکان صرف می‌شود، در نتیجه انتخاب سقفی مناسب برای آشپزخانه بسیارحائز اهمیت است. در ادامه تعدادی ایده عالی برای سقف آشپزخانه آورده شده است.

سقف تخته پوش آشپزخانه

بیشتر افراد تمایل دارند که از چوب در دکوراسیون داخلی استفاده کنند. از چوب می‌توان در مناطقی مانند کف، دیوارها و سقف استفاده کرد، اخیراً شیرهای آشپزخانه و سینک‌های آشپزخانه چوبی هم کاربردی هستند. می‌توانید چوب ضخیم تری را برای سقف انتخاب کنید که با کابینت آشپزخانه تفاوت زیادی داشته باشد. چوب براق و جلادار که برای پوشش یک سقف معمولی استفاده می‌شود، می‌تواند چشم اندازی فوق العاده مدرن به آشپزخانه بدهد.

 

سقف پوشش قلع برای آشپزخانه

 

سقف‌های پوشش قلع آشپزخانه

این سقف‌ها در اصل در خانه‌های ویکتوریایی یافت می‌شدند و از اواخر قرن 19 دارای زیبایی شناسی بودند. امروزه استفاده از این سقف‌ها افزایش یافته و مجلل و مدرن شده است. تمیز کردن این نوع سقف‌ها بسیار آسان است. می‌توان با یک صابون ملایم ظرفشویی، مقداری آب گرم و یک حوله آشپزخانه سقف را پاک کرد.                                                     

 

استفاده از کاشی در سقف آشپزخانه

کاشی‌ها را می‌توان به راحتی با یک حوله آشپزخانه مرطوب پاک کرد. کل جزیره آشپزخانه شامل سینک ظرفشویی آشپزخانه، شیرهای آشپزخانه، فیلترهای آب و غیره را با استفاده از کاشی‌ها با سلیقه طراحی کرد که پس زمینه‌ای متفاوت به جزیره آشپزخانه و محیط نزدیک آن می‌‍بخشند.

 

استفاده از کاشی در سقف آشپزخانه

 

سقف گچبری آشپزخانه

سقف‌های گچی، هرچند ساده هستند اما معمولا رایج هستند و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و انواع مختلفی از سبک‌های آشپزخانه را می‌توان با آن ساخت. می‌توانند معمولی یا مقاوم در برابر رطوبت باشد. موادشان مقرون به صرفه بوده و به راحتی تهیه می‌شوند. هزینه نصب نیز مقرون به صرفه است.

 

سقف گچبری برای آشپزخانه

 

سقف شیشه‌ای آشپزخانه

سقف‌های شیشه‌ای گزینه‌ای بسیار مناسب برای آشپزخانه است. نورهای طبیعی که از پشت بام وارد آشپزخانه می‌شوند و به تقویت رنگ دکوراسیون آشپزخانه و همچنین گل‌های اطراف آن کمک می‌کند. برای جلوگیری از اثرات اشعه ماوراء بنفش که با نور زیبا و بی ضرر خورشید همراه است، ممکن است بخواهید از پنجره‌های رنگی، مات یا رنگ آمیزی استفاده کنید. علاوه بر این، تهویه هم باید در نظر گرفته شود.

 

سقف شیشه‌ای برای آشپزخانه

 

سقف‌های کاذب آشپزخانه

سقف‌های کاذب مانند یک لایه سقف اضافی نسبت به سقف اصلی است. این نوع سقف‌ها فوق العاده هستند زیرا می‌توان از مواد مختلف برای تمایز بین دو لایه  و همچنین از موادی که مکمل هم هستند استفاده کرد. به طور گسترده گفته می‌شود بیش از 700 سال است که در ژاپن وجود دارند، PVC ،POPs ، گچ ، ترموکول و ... نمونه‌‌هایی از مصالح مورد استفاده در ساخت سقف کاذب هستند. اساساً برای پوشاندن سقف موجود استفاده می‌شوند. PVC ها مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند، برای چراغ‌های تزئینی و لوازم جانبی بیشتر انعطاف پذیر هستند، تمایل بیشتری به خنک سازی آشپزخانه و دوام بیشتری دارند. 

 

سقف‌های کاذب برای آشپزخانه

 

 سقف آشپزخانه شیب دار

سقف‌های شیب دار از نظر معماری جذابیت بالایی دارند. با چراغ‌های توکار که قادر به روشن کردن مناطق با شیب 45 درجه هستند، جفت می‌شوند.همچنین می‌توانند چراغ‌ها را روی قسمت‌های خاصی مانند کانون آشپزخانه که مساحت اجاق گاز را شامل می‌شود، متمرکز کنند. سرویس ظروف آشپزخانه، سرویس چاقوی آشپزخانه، سینک ظرفشویی و ... آشپزخانه‌هایی با سقف شیب دار در یک طرف می‌توانند صفحات شیشه‌ای را در شیب ایجاد کرده و حال و هوایی با طراوت و غیر معمول به سبک اتاق زیر شیروانی به آشپزخانه ببخشند.

 

برای مشاهده لیست قیمت و خرید کابینت های پیش ساخته کلیک کنید!

 

سقف آشپزخانه شیبدار

 

سقف طاق ضربی آشپزخانه

اگر به دنبال ایده‌ای برای سقف آشپزخانه هستید که بسیار چشمگیر باشد، سقف طاق ضربی باید در اولویت قرار گیرد. با این حال، این نوع سقف در خانه‌های بسیارمجلل استفاده می‌شوند.

 

سقف طاق ضربی آشپزخانه

 

سقف شبکه‌ای آشپزخانه

سقف‌های شبکه‌ای به شکل پانل‌های فرو رفته در اشکال یا الگوهای مختلف مانند مربع، شش ضلعی، مثلث و ... ظاهر می‌شوند. سقف‌های شبکه‌ای ظاهر زیبایی دارند. عایق صدا هستند و به دلیل ماهیت تاریخی، قیمت فروش خانه را افزایش می‌دهد. کاشی‌های سقفی و کاغذ دیواری را می‌توانید به فرورفتگی موجود در پانل‌ها اضافه کنید.

 

سقف شبکه‌ای برای آشپزخانه

 

پانل‌های فلزی تزئینی آشپزخانه

پانل‌های فلزی تزئینی را می‌توانید درست در بالای جزیره آشپزخانه یا هر نقطه کانونی در آشپزخانه خود مانند ناهار خوری نصب کنید. این سقف‌ها تاثیر بسزایی بر طراحی در آن نقطه خاص دارند.

 

پانل فلزی تزئین شده برای آشپزخانه

 

سقف چوبی با تیرهای قابل مشاهده برای آشپزخانه

این نوع سقف‌ها عمدتاً از چوب جلادار با ردیف تیرهای صاف شده برای ایجاد الگوهای خطی خوب ساخته شده‌اند. آن‌ها همچنین می‌توانند به عنوان سقف سبک و یا هر طرح انتخابی دیگر تغییر کنند.

 

سقف چوبی با تیر‌های قابل مشاهده

 

سقف‌های فرورفته آشپزخانه

سقفی که یادآور معماری شرق میانه است. این نوع سقف می‌تواند یک احساس دنج را به ارمغان بیاورد و می تواند اصلاح شود تا شامل چندین لوازم تزئینی باشد.

 

سقف فرورفته برای آشپزخانه

 

سقف دوطبقه‌ای آشپزخانه

سقف‌های طبقه‌ای با چراغ‌های LED داخلی در حال حاضر یک انتخاب هوشمندانه است و زیبایی خاصی به آشپزخانه می‌بخشند. اگر آشپزخانه شما کوچک است و سقف‌ها نسبتاً کم است، عرض دو تا چهار اینچ برای آن مناسب است.

 

سقف دوطبقه‌ای برای آشپزخانه

 

سقف نقاشی شده هایگلاس(براق) آشپزخانه

توانایی این سقف در انعکاس چراغ‌ها و نور جزیره آشپزخانه شما یا سایر لوازم آشپزخانه، آن را به ایده‌ای جالب برای سقف آشپزخانه تبدیل کرده است. از مزایای دیگر این سقف‌ها می‌توان به ضد لک بودنشان اشاره کرد.

 

سقف هایگلاس آشپزخانه

 

سقف‌های هنری آشپزخانه

این نوع سقف در آشپزخانه کمیاب است! الگوهای گل یا هر چیز دیگری که به سادگی انتخاب شود با دیوارهای سفید و کابینت‌های ساده سفید فضایی هنری ایجاد می‌کند.

 

سقف هنری آشپزخانه

 

رنگ‌های پاپ(سقف رنگارنگ) آشپزخانه

طراحی آشپزخانه ساده یا دیوار گچی شما را می‌توان با رنگ‌های دوست داشتنی پاپ رنگ آمیزی کرد تا زیبا به نظر برسد. رنگ‌های پاپ برای سقف شما باعث ایجاد احساس گرما و انسجام در آشپزخانه می‌شود.

 

سقف رنگارنگ برای آشپزخانه

 

طرح آسمان برای سقف آشپزخانه

چشم اندازهای آسمان بیشتر در سایه‌های مختلف آبی رنگ آمیزی می‌شوند. تطبیق آن با کابینت‌های رنگ تیره‌تر، جلوه‌ای خنک و آرامش بخش را ایجاد می‌کند.

 

سقف آشپزخانه با طرح آسمان

 

سقف نورگیر آشپزخانه

از آنجایی که پنجره‌های شیشه‌ای هزینه زیادی دارند، اگر می‌خواهید بدون نیاز به پنجره از نور طبیعی لذت ببرید، نصب پنجره در مرکز آشپزخانه می‌تواند جایگزین مناسبی باشد.

 

نورگیر آشپزرخانه در سقف

 

تیر چوبی در سقف مناسب آشپزخانه

در گذشته سقف بیشتر خانه‌های روستایی از تیر‌های چوبی ساخته شده بودند و این نوع سقف‌ها یادآور خانه‌های روستایی است. انتخاب مقرون به صرفه هستند. چوب ناتمام که با رنگ خنثی رنگ آمیزی شده است تا با میز آشپزخانه یا لوازم آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد، مانند هود یا وسایل آشپزخانه، انتخاب درخشانی است.

 

تیر چوبی در سقف آشپزخانه

 

سقف ساده آشپزخانه

این سقف‌ها ایده‌های ساده، جادار و مینیمالیستی برای سقف آشپزخانه هستند. گاهی اوقات ممکن است از سقف هم رنگ دیوارها برای ایجاد هماهنگی استفاده کنیم.

 

سقف ساده و زیبا آشپزخانه

 

سقف‌هایی با بافت پاپ کورن در آشپزخانه

سقف‌هایی با بافت پاپ کورن مطمئناً محبوب ترین نوع هستند. تنها چیزی که نیاز دارید وسایل روشنایی مناسب است تا جلوه‌ای خیره کننده ایجاد کنید.

 

سقف با بافت پاپ کورن در آشپزخانه

 

طراحی سقف 3 بعدی آشپزخانه

سقف‌های کاذب مانند POP را می‌توان تغییر داد تا جزئیات سه بعدی خیره کننده‌ای در سقف آشپزخانه شما ایجاد شود. این نوع سقف را با لوازم جانبی مناسب و وسایل آشپزخانه جذاب ترکیب کنید تا ظاهر کمیاب و زیبایی از آشپزخانه شما کامل شود.

 

سقف سه بعدی آشپزخانه

 

نقاشی‌های دیواری و کاغذ دیواری در سقف آشپزخانه

از دیوارنگاره‌ها و کاغذ دیواری‌های سرگرم کننده برای ایجاد یک جلوه هنری در آشپزخانه خود استفاده کنید. برخی از کاغذ دیواری‌ها را می توان از طریق تکنیک‌های مناسب DIY نصب کرد، اما در موارد پیچیده تر نیاز به مهارت‌های یک متخصص دارد.

 

طرح نقاشی یا کاغذ دیواری در سقف آشپزخانه

 

سقف‌های برجسته شناور آشپزخانه

این سقف‌ها برای اتاق‌های بزرگ با ارتفاع زیاد توصیه می‌شود. سقف‌های برجسته ظاهری زیبا و شیک به آشپزخانه‌های شما می‌بخشد و معماری خاصی دارند.

 

سقف‌های برجسته شناور آشپزخانه